به گزارش ارتباطات و اطلاع رسانی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی،  سیف‌الله صمدیان، مستندساز و عکاس و فیلمبردار درباره حضورش در خانه پانزدهمین جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت» گفت: من برای تماشای مستند «آقای صیاد را ول کنید!» به کارگردانی مریم ملک مختار که در بخش نیمه بلند این رویداد رقابت می‌کند در پردیس سینمای چارسو که خانه جشنواره است، حضور پیدا کردم.
 

او ادامه داد: فکر می‌کنم آقای صیاد شخصیتی است که یک نفره می‌تواند کار چند خبرگزاری به‌خصوص خبرگزاری‌هایی که کارشان بیشتر در حوزه تصویر معطوف است، را انجام دهد. او از ابتدای انقلاب اسلامی ایران تا به حال فعالیت کرده و توانسته تاریخ‌سازی صادق و بی‌ریا باشد. اگر مستند را تماشا کنید متوجه خواهید شد که چگونه می‌توان تاریخ را بی‌هیچ قضاوت و از موضع درست روایت کرد.
 

صمدیان درباره برگزاری پانزدهمین جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت» گفت: باید بگویم که از میان تمام جشنواره‌های سینمایی که در طول سال برگزار می‌شوند، سینماحقیقت جایگاهی ویژه در دل من دارد و این جشنواره بسیار برایم مهم و عزیز است. فکر می‌کنم در این جشنواره هر چه‌قدر از سیاست‌زدگی دور شویم، جشنواره باکیفیت‌تر به کار خود ادامه دهد.