کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

محسن خان‌جهانی:

تجربه‌ای که ما را در طراز جهانی قرار داد

7 دی 1399 ساعت 12:55

کارگردان مستند «بر سر خاک» تاکید کرد برگزاری موفقیت‌آمیز «حقیقت آنلاین» سینمای مستند را در طراز جهانی قرار داده است.


کارگردان مستند «بر سر خاک» تاکید کرد برگزاری موفقیت‌آمیز «حقیقت آنلاین» سینمای مستند را در طراز جهانی قرار داده است.

به گزارش ستاد اطلاع رسانی چهاردهمین جشنواره «سینما حقیقت»، محسن خان‌جهانی امسال با دو مستند «برسر خاک» و «ABCD» در جشنواره امسال حضور داشت. او برای «بر سر خاک» جایزه ویژه هیات داوران را دریافت کرد. 

خان‌جهانی درباره جشنواره امسال گفت: جشنواره امسال، جشنواره خاصی بود و ما به عنوان فیلمساز و برگزار کنندگان، چنین چیزی را تجربه نکرده بودیم. برگزار کنندگان در اجرای آنلاین موفق بودند. دوستانی دارم که از زنجان تماس گرفتند، فیلم من را دیده بودند. 

این کارگردان ادامه داد: این اتفاق خوبی بود که از سراسر ایران همه توانستند فیلم‌ها را ببینند. امسال متفاوت‌ترین دوره جشنواره «سینما حقیقت» در ایران بود. در واقع ما چیزی را تجربه کردیم که با دنیا در یک سطح قرار گرفتیم. تقریبا همه جای دنیا جشنواره ها آنلاین برگزار می‌شوند و اینجا هم این اتفاق افتاد. نه یک گام جلوتر بودیم نه یک گام عقب‌تر. با این حال که اصلا در گذشته آن را تجربه نکرده بودیم، به خوبی همان کشورها جشنواره را برگزار کردیم و هیچ نقصی در این رویداد وجود نداشت. 

او در ادامه افزود: امسال تماشاگران زیادی برای سینمای مستند داشتیم و این برای سینمای مستند امتیاز است. سینمای مستند جایی برای عرضه مستقیم ندارد، ولی امسال این اتفاق افتاد و ما توانستیم گستره مخاطبان را وسیع کنیم. 

کارگردان مستند «برسرخاک» با اشاره به این که همیشه ترس از کپی شدن در فیلمسازها وجود دارد، گفت: تهیه کننده هر دو فیلم من مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی بود، اما می‌دانم بسیاری از همکاران بیم این را داشتند که فیلمشان در فضای مجازی پخش شود و نتوانند فیلمشان را در جای دیگر ارائه کنند. این ترس همیشه وجود دارد و ممکن است در کشورهای دیگر هم این اتفاق بیافتد. امیدوارم که در آینده راهی پیدا کنیم تا از این اتفاق جلوگیری شود. البته که خوشبختانه امسال، شاهد چنین مشکلی نبودیم.


کد مطلب: 8549

آدرس مطلب :
http://www.irandocfest.ir/fa/news/8549/تجربه-ای-طراز-جهانی-قرار

سینما حقیقت
  http://www.irandocfest.ir