۰
يکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۴۳

سینماحقیقت؛ گلابر و کلارو

فیلم مستند بلند «گلابر، کلارو» Glauber, Claro تولید سال 2020 کشور برزیل به کارگردانی «سزار منگتی»، در بخش پرتره‌ی بین‌الملل چهاردهمین جشنواره سینماحقیقت به نمایش گذاشته می‌شود.
سینماحقیقت؛ گلابر و کلارو
به گزارش روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، این مستند روایتی است از سال‌‌هایی که «گلابر روشا» فیلمساز برزیلی در فاصله سال‌های 1970 تا 1976 به ایتالیا تبعید می‌شود. در این فیلم با استفاده از خاطرات اقوام، دوستان و همکاران فیلمساز، زندگی روشا در آن مقطع زمانی به تصویر کشیده می‌شود. فیلم همچنین مروری دارد بر وضعیت آخرین بازمانده‌اش «کلارو» که در رم به ضرب گلوله کشته می‌شود. «گلابر، کلارو» ضمن روایت تجربیات روشا و سایر هنرمندان دهه 70 ایتالیا، به موضوعات دیگری همچون سینمای مدرن، سینمای زیرزمینی، نئورئالیسم، و کنش‌گری سیاسی نیز می‌پردازد...
فیلمبردار و کارگردان این فیلم «سزار منگتی» است. «اوگنیو بارسلونی» نویسنده، «ویلم دیاس» تدوینگر و «رناتو سیاسکا» و «بتو برانت» تهیه‌کنندگان «گلابر، کلارو» هستند. این فیلم محصول سال 2020 برزیل است و پیشتر در جشنواره فیلم رم به نمایش گذاشته شده است.
سزار منگتی Cesar Meneghetti هنرمند تجسمی و کارگردان سینما، متولد سال 1964 در برزیل است که اصلیتی ایتالیایی دارد. رویاهای چرمی، 2984‌، موتوبوی، تروریست، مداخلات، کاخورو لوکو، برخی از آثار این فیلمساز است.
گفتنی است که بخش‌های مختلف بین‌المللی این دوره‌ی سینماحقیقت بصورت غیررقابتی و در قالب نمایش‌های برخط (آنلاین) برگزار می‌شود. کوبریک به روایت کوبریک (گرگوری مونرو)، گشودن درهای سینما (نذار اندری)، مدینه فاضله وینتانیک (میرا برت- وینتانیک) از دیگر فیلم‌های بخش پرتره این دوره‌ی سینماحقیقت است.
*‌مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی کشور، چهاردهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را به دبیری محمد حمیدی مقدم، در آذرمـاه 1399 و با توجه به شیوع جهانی بیماری کووید 19 بصورت مجازی و نمایش برخط (آنلاین) برگزار خواهد کرد.
 
کد مطلب: 7648
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *