۰
شنبه ۱ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۲۲
سخنگوی وزارت بهداشت:

از هنرمندان می‌خواهیم برای تقویت روحیه کادر درمان تلاش کنند

معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت ضمن اشاره به اهمیت برگزاری جشنواره‌های هنری در راستای امیدبخشی به جامعه، از فیلمسازان خواست برای تقویت روحیه کادر درمان به میدان بیایند.
از هنرمندان می‌خواهیم برای تقویت روحیه کادر درمان تلاش کنند
سیماسادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت و سخنگوی این وزارتخانه با اشاره به اهمیت تولید محتوای فرهنگی در بحران کرونا به منظور ثبت این اتفاق برای آیندگان و نمایش زوایای مختلف تلاش کادر درمان به سوره سینما گفت: نباید از کارهای فرهنگی در بستر مجازی غافل شویم. ما امسال ۱۴ رویداد فرهنگی برگزار کردیم. در واقع هر بحرانی فرصتی برای هنرمندان، مستندسازان و نویسندگان است تا با خلاقیت دست به تولید آثار بزنند. بهترین آثار هنری در بحران‌ها خلق شده‌اند. همانگونه که بسیاری از آثار ارزشمند مربوط به دفاع مقدس متعلق به آن دوران است، در حوزه مدافعان سلامت هم آثار ارزشمندی در این بحران و در جشنواره‌هایی که امسال برگزار شدند، به نمایش گذاشته شدند.
وی با مقایسه آثاری که شهید آوینی در زمان دفاع مقدس تولید کرد، با آثاری که در دل بحران از فعالیت مدافعان سلامت تولید می‌شود، توضیح داد: ما وظیفه داریم که تلاش مدافعان سلامت را ثبت کنیم. شهید آوینی در دفاع مقدس با دوربین خود حماسه‌ها را ثبت کرد و امروز هم ثبت تلاش مدافعان سلامت بسیار اهمیت دارد.
دکتر لاری ادامه داد: متولیان و دست‌اندرکاران وزارت بهداشت، نزدیک‌ترین آدم‌ها به این بحران بوده و از نزدیک شاهد مجاهدت و ایثارگری‌ها هستند. وظیفه ما ثبت همین تلاش‌هاست. در معاونت فرهنگی و دانشجویی کاری را تعطیل نکرده‌ایم و در حال انجام فعالیت‌هایمان هستیم. ما باید فضای شادی و نشاط را حفظ کنیم و امید را به جامعه تزریق نماییم.
او در پایان با دعوت از هنرمندان، از آن‌ها خواست به میدان بیایند و برای تقویت روحیه کادر درمان و ثبت وقایع از هنرشان استفاده کنند.
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: شاید حتی پس از به پایان رسیدن پاندمی کرونا ببینیم که برگزاری آنلاین جشنواره‌ها بستر مناسبی است و بسیاری از جشنواره‌ها را برای کاهش هزینه در بستر آنلاین نگه داریم. برگزاری جشنواره‌ها در حوزه‌های مختلف می‌تواند به ما کمک کند. ما از هنرمندان، جامعه شناسان و روانشناسان می‌خواهیم تا این روزها به کمک ما بیایند و برای بهتر شدن روحیه کادر درمان، ثبت فداکاری‌ها و جانفشانی‌هایآن‌ها برای نسل‌های آینده تلاش کنند. هنرمندان و مستندسازان تا امروز کنار ما بوده‌اند.
*مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی کشور، چهاردهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را به دبیری محمد حمیدی مقدم، در آذرمـاه 1399 و با توجه به شیوع جهانی بیماری کووید 19 بصورت مجازی و نمایش برخط (آنلاین) برگزار خواهد کرد.
 
کد مطلب: 7645
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *