۰
شنبه ۱ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۵۳

چند درصد از آثار سینماحقیقت «مستند پرتره» است؟

امسال 104 فیلم «مستند پرتره» در دبیرخانه چهاردهمین دوره جشنواره سینماحقیقت به ثبت رسیده که با توجه به آمار کلی 894 فیلم ارسالی به دبیرخانه جشنواره، این آثار پرتره در مجموع 11.6 درصد کل مستندهای تولیدی یکسال اخیر سینمای ایران را شامل می‌شود.
چند درصد از آثار سینماحقیقت «مستند پرتره» است؟
به گزارش روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، بیشتر این فیلم‌ها پرتره‌هایی از مشاهیر، اساتید، شهدا، جانبازان جنگ تحمیلی، کارآفرینان، چهره‌های سینما، موسیقی، ورزش، افراد خاص اجتماع و... هستند.
سال گذشته، 212 فیلم مستند پرتره در دبیرخانه جشنواره ثبت شده بود که پس از آرای هیات انتخاب، 29 پرتره به بخش مسابقه ملی راه یافته و به نمایش درآمدند.
در دوره‌ی جاری سینماحقیقت و با توجه به برگزاری آنلاین این رویداد، نمایش برخط مستندهای پرتره می‌تواند جذابیت‌های سینمای مستند را به رخ بینندگان عمومی پلت‌فرم‌های نمایش درخواستی فیلم بکشد.
*‌مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی کشور، چهاردهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را به دبیری محمد حمیدی مقدم، در آذرمـاه 1399 و با توجه به شیوع جهانی بیماری کووید 19 بصورت مجازی و نمایش برخط (آنلاین) برگزار خواهد کرد.
 
کد مطلب: 7643
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *