۰
جمعه ۳۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۴۷

«دیگری» با الهام از «موبی‌دیک» به سینماحقیقت آمد

فیلم مستند «دیگری» The Other One به کارگردانی «فرانچسکو برمخو» در بخش چشم‌انداز سینمای مستند شیلی چهاردهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت به نمایش گذاشته می‌شود. فیلمساز در این فیلم، از شاهکار ادبیات جهان «موبی‌دیک» نوشته «هرمان ملویل» الهام گرفته است.
«دیگری» با الهام از «موبی‌دیک» به سینماحقیقت آمد
به گزارش روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، بخش‌های مختلف بین‌المللی این دوره‌ی سینماحقیقت بصورت غیررقابتی و در قالب نمایش‌های برخط (آنلاین) برگزار می‌شود.
در خلاصه موضوع مستند «دیگری» تولید سال 2020 کشور شیلی، آمده است: «جایی در انتهای دنیا... جایی که اقیانوس و صخره‌ها با هم جریان پایان‌ناپذیر پیدایی و پنهان را بازی می‌کنند، مردی زندگی می‌کند... او در خلوت مرموز خود تنها نیست. روزی بقایای یک نهنگ سفید با طوفانی دریایی به ساحل رانده می‌شود. در این موقعیت الهام گرفته از شاهکار هرمان ملویل«موبی‌دیک»، کارگردان در مورد واقعیت درونی و نگاه خیره خود بر آن فکر می‌کند...»
فرانچسکو برمخو فیلمساز شیلیایی، نویسنده، فیلمبردار، کارگردان و تدوینگر مستند «دیگری» بوده است. این فیلم پیشتر در جشنواره ویزیون دورئل سوئیس و جشنواره مستند مونته‌ویدئو به نمایش گذاشته شده است.
*‌مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی کشور، چهاردهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را به دبیری محمد حمیدی مقدم، در آذرمـاه 1399 و با توجه به شیوع جهانی بیماری کووید 19 بصورت مجازی و نمایش برخط (آنلاین) برگزار خواهد کرد.
 
کد مطلب: 7632
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *