۰
چهارشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۴۲

پروازه: در «سینماحقیقت» امسال به فیلم‌های کمتر اما باکیفیت بسنده کنیم

عزت‌الله پروازه که سال گذشته عضو هیات انتخاب مستندهای کوتاه بخش مسابقه ملی «سینماحقیقت» بود، معتقد است که با توجه به پهنای باند و حجم اینترنت موجود در کشور بهتر است امسال این جشنواره به تعداد فیلم کمتر اما باکیفیت‌ بسنده کند.
پروازه: در «سینماحقیقت» امسال به فیلم‌های کمتر اما باکیفیت بسنده کنیم
به گزارش روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، این مستندساز درباره‌ی برگزاری آنلاین چهاردهمین جشنواره سینماحقیقت گفت: امسال به دلیل شیوع بیماری کرونا بسیاری از جشنواره‌های جهان به صورت آنلاین برگزار شدند و این روند همچنان ادامه دارد. این جشنواره‌ها از یک فرمول مشابه و ساده استفاده کردند. تمام برنامه‌های نمایش فیلم، کارگاه‌ها و نشست‌ها در یک تاریخ و ساعت مشخص در طول مدت زمان جشنواره به صورت آنلاین برنامه‌ریزی شده بود. مسوولان اجرایی برخی از این جشنواره‌ها تعداد روزهای جشنواره را افزایش دادند تا فیلم‌ها فرصت بیشتری برای نمایش داشته باشند. حتی در فضای مجازی برای خریداران و پخش‌کنندگان، بازار فیلم هم فراهم کردند.
وی تاکید کرد: متاسفانه ما در ایران در زمینه‌ی پهنای باند و اینترنت دچار ضعف هستیم و به همین دلیل امسال باید به تعداد فیلم کمتر و باکیفیت بسنده کنیم و تمرکز را بیشتر بر عرضه بهتر و نمایش فیلم‌ها و برنامه‌هایی مانند نشست‌ها و کارگاه‌ها بگذاریم.
پروازه ادامه داد: باید این پرسش‌ها مطرح شود که در شرایط کنونی جامعه مخاطبان به چه مستندهای نیاز دارند؟ چه موضوعاتی ارجحیت دارند؟ آیا در محتوای فیلم‌ها باید موضوع امید به زندگی در نظر گرفته شود؟ یا با بیان موضوعات اجتماعی به سمت سیاه‌نمایی رفته و باعث تقویت این نگاه شویم! آیا نباید به دنبال نگاه‌های نو و متفاوت باشیم؟
وی در پایان خاطرنشان کرد: معتقدم جشنواره چهاردهم سینماحقیقت باید با فیلم کمتر اما سینمای مستند واقعی و باکیفیت برگزار شود. فیلمسازان هم می‌توانند نقش موثری در مدیریت نمایش و احیاناً نشست‌ها و گفتگوها داشته باشند.
 
کد مطلب: 7598
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *