۰
دوشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۵۱

«اتودهای قرنطینگی» یک مستندساز در روزهای کرونایی

فرشاد فدائیان مستند «اتودهای قرنطینگی» که روزها و شب‌های او را در روزهای شیوع ویروس کرونا به تصویر می‌کشد، به پایان رساند.
«اتودهای قرنطینگی» یک مستندساز در روزهای کرونایی
به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، فرشاد فدائیان در تازه‌ترین مستند خود در مدت زمان 60 دقیقه، به بیان احوالات خویش در روزهای قرنطینه می‌پردازد. این مستند با عنوان «اتودهای قرنطینگی» از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی است.
فیلمساز، این مستند را خود کارگردانی، تدوین و تهیه کرده و از پسرش فراز فدائیان برای فیلمبرداری و صدابرداری آن بهره برده است.
در خلاصه موضوع «اتودهای قرنطینگی» آمده است: طی ماه‌های شیوع بیماری کرونا، فیلمساز روزها و شب‌هایش را در شرایط قرنطینه سپری می‌کند. او مجموعه‌ی فضای چنین شرایطی را در چهارده اپیزود به تصویر می‌کشد...
این فیلم برای اولین نمایش، به دبیرخانه چهاردهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت ارائه شده است.
فرشاد فدائیان متولد سال 1326 (73 ساله) شهر بابل و فارغ‌التحصیل رشته فلسفه از دانشگاه تبریز است. در کارنامه‌ی هنری او، ساخت بیش از هفتاد فیلم مستند نظیر سنگ، مادر خاموش، شناسنامه کارخانه‌ای فراموش شده، دام، در مدرسه سید قلیچ ایشان، یموت یک خانه یک ایل، آخرین بخشی، خانه ایوب، داریوش و بانو، انگشت‌های پای چپ، ذاکر، عزت اگر به قهوه‌خانه
کد مطلب: 7596
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *