۰
دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۳۰

حسام اسلامی: خوشحالم که دبیر جشنواره، «سینماحقیقت» را تعطیل نکرد

حسام اسلامی بیان کرد که از تصمیم دبیر جشنواره «سینماحقیقت» برای تعطیل نکردن این رویداد خرسند است و گفت: این جشنواره مشابه داخلی و رقیبی ندارد و به همین دلیل نباید حتی برای یک سال تعطیل می‌شد.
حسام اسلامی: خوشحالم که دبیر جشنواره، «سینماحقیقت» را تعطیل نکرد
این مستندساز در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت اظهار کرد: من هم مانند دبیر جشنواره معتقدم «سینماحقیقت» باید امسال هم مثل سال‌های گذشته برگزار شود، چرا که مشابه داخلی و رقیبی ندارد که بتوان برخی از مسئولیت‌ها را به جشنواره دیگری سپرد و همین تعطیلی یک ساله جشنواره باعث دیده نشدن آثار و داوری نشدن آن‌ها خواهد شد.
وی با تاکید بر این‌که جشنواره «سینماحقیقت» باید هر ساله برگزار شود، تصریح کرد: ما به عنوان مستندساز یاد گرفته‌ایم که خود را برای هر شرایط پیش‌بینی نشده‌ای آماده کنیم. سینمای مستند مانند سینمای داستانی نیست که همه‌چیز از قبل پیش‌بینی شده و فیلمساز هنگام فیلمبرداری از تمامی تصاویری که قرار است بگیرد، مطلع باشد. ما در بسیاری از موارد در لحظه تصمیم می‌گیریم و جشنواره سینماحقیقت هم باید مانند فضای فیلمسازی مستند، برای شرایط پیش‌بینی نشده آماده بوده و به راحتی تعطیل نشود.
اسلامی با ابراز خرسندی از تصمیم دبیر جشنواره برای برگزاری جشنواره سینماحقیقت بصورت آنلاین، گفت: خوشحالم که جشنواره امسال را از دست نمی‌دهیم. البته امیدوارم جشنواره امسال یک بخش حداقلی حضوری هم داشته باشد تا آورده اصلی جشنواره که دور هم جمع شدن متخصصان و دست‌اندرکاران سینمای مستند است، از دست نرفته و همچنان افراد بتوانند دور هم جمع شوند.
وی در پایان، با اشاره به مزایای برگزاری آنلاین جشنواره به ویژه در برخی بخش‌ها مانند کارگاه‌ها بیان کرد: طی سال‌های گذشته بسیاری از میهمانان جشنواره به دلایل بودجه‌ای یا ترس از حضور در ایران و... سفرشان به کشورمان کنسل می‌شد و از حضور آن‌ها در ورک‌شاپ‌ها محروم می‌شدیم؛ در حالی که جشنواره امسال با ویژگی آنلاین می‌تواند بسیار قوی‌تر از گذشته در این زمینه عمل کند و از بهترین فیلمسازان جهان برای تدریس در ورک‌شاپ‌های آنلاین جشنواره بهره گیرد.
کد مطلب: 7578
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *