۰
چهارشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۰
برنده جایزه ویژه هیات داوران سینماحقیقت:

تلاش یک گروه شهرستانی با دریافت این جایزه دیده شد

کارگردان «آدور» دریافت جایزه ویژه هیات داوران سینماحقیقت را نشانه دیده شدن زحمات فیلمسازان فعال در شهرستان‌ها دانست.
تلاش یک گروه شهرستانی با دریافت این جایزه دیده شد
به گزارش ستاد خبری سیزدهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، محمد صادق اسماعیلی که موفق به دریافت جایزه ویژه هیات داوران مسابقه ملی سیزدهمین جشنواره سینماحقیقت شده است، گفت: فیلم ما در سه بخش بهترین کارگردانی مستند نیمه‌بلند، بهترین تدوین و همچنین بهترین صدا نامزد دریافت جایزه بود اما دریافت جایزه ویژه هیات داوران اعتبار معنوی ویژه تری برای من داشت چرا که تنها جایزه ویژه هیات داوران در جشنواره امسال بود.
وی با بیان این که سومین دوره ای بوده که در جشنواره سینماحقیقت با فیلمی حضور داشته است، اظهار کرد: سال گذشته مستند «آشنگ» را ساخته بودم و این فیلم در بخش بین الملل حضور داشت. مستندی درباره زندگی هفت زن که همسرانشان به جرم کولبری مواد مخدر به حبس ابد محکوم شده بودند. خوشبختانه با نمایش این فیلم در جشنواره سینماحقیقت، مسوولان استان کرمان شرایطی را برای آزادی این هفت نفر فراهم کردند و هفت خانواده به زندگی عادی برگشتند.
اسماعیلی ادامه داد: جشنواره سینماحقیقت برای ما فیلمسازان تنها فضایی برای نمایش آثار و دیده شدن فعالیت هایمان نیست بلکه از آن جایی که این جشنواره مورد توجه بسیاری از مخاطبان و مسوولان است فرصتی را فراهم می کند تا به سوژه فیلم هایمان توجه بیشتری شود.
وی با تاکید بر این که امسال هم قول های مثبتی درباره حل مشکل کاراکتر «آدور» گرفته است، گفت: به برکت حضور در جشنواره سینماحقیقت که ویترین ما فیلمسازان شهرستانی است قول هایی برای حل مشکل مصطفی کاراکتر فیلم که با پدر معتادش در شرايط سختی زندگی می‌کند و مادرش را هرگز نديده، گرفته ام که امیدوارم عملی شود.
کارگردان «آدور» با ابراز خرسندی از دیده شدن فیلمش تصریح کرد: سال های گذشته حق ما اهالی شهرستان در جشنواره های جدی، نادیده گرفته می شد اما در جشنواره سینماحقیقت هیات داوران جایزه ویژه خود را به فیلمسازی شناخته نشده اهل کرمان اختصاص می دهد و این برای من بسیار جذاب است. به اعتقاد من با دریافت این جایزه کلیت اثر و زحمت گروهم دیده شد.
 
کد مطلب: 7481
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *