۰
دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۲۵
حسین انتظامی:

جشنواره «سینماحقیقت» هر سال موفق‌تر برگزار می‌شود

خوشبختانه سینمای مستند مسیر رو به تعالی دارد و یکی از جلوه‌های آن هم خود جشنواره است که سال به سال موفق تر برگزار می شود.
جشنواره «سینماحقیقت» هر سال موفق‌تر برگزار می‌شود
به گزارش ستاد خبری سیزدهمین جشنواره بین المللی سینماحقیقت، حسین انتظامی، رییس سازمان سینمایی با حضور در مراسم اختتامیه سیزدهمین جشنواره سینماحقیقت ضمن خیرم مقدم به حضار گفت: گردهمایی سالانه سینمای مستند را تبریک می‌گویم و امیدوارم سینمای مستند سالانه خوش بدرخشد. از همکارانم در دبیرخانه جشنواره و همینطور دبیر محترم، هیات انتخاب، داوران، مهمانان خارجی قدردانم.
وی افزود: خوشبختانه سینمای مستند مسیر رو به تعالی دارد و یکی از جلوه‌های آن هم خود جشنواره است که سال به سال موفق تر برگزار می شود و خط بطلان مجددی بر تمامی باورهای غلط می کشد. خوشبختانه کمیت و کیفیت آثار نسبت به سال گذشته ارتقا یافته است و من وظیفه خود می دانم از زحمات آقای طباطبایی نژاد تشکر کنم چون بخش عمده فیلم های جشنواره محصول تلاش های ایشان در زمان حضورشان در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی بوده است.
وی افزود: اینکه ایشان به ما در سازمان سینمایی پیوستند نشان می دهد فعالان حوزه سینمای مستند تا چه اندازه می توانند در حوزه سیاست گذاری کمک کنند، فیلم های امسال از نظر جغرافیای فیلمسازی تنوع خوبی داشتند.
رییس سازمان سینمایی خاطرنشان کرد: فیلم های مستند امسال متنوع بودند. بخش های جدیدی به جشنواره اضافه شده بود که از آن ها استقبال شد. همچنین نقطه عطف دیگر این دوره از جشنواره حضور صنوف در بخش سیاستگذاری جشنواره است.
رییس سازمان سینمایی با بیان این که مدتی است فرهنگ مستند دیدن رواج یافته است، اظهار کرد: این خبر خوبی برای مستندسازان است. این روزها صرفا مستند را در قاب تلویزیون نمی بینیم. همه ما باید همت کنیم که این فرهنگ بیش از پیش رواج یابد.
انتظامی خاطر نشان کرد: برای سال آینده بودجه های حمایتی برای سینمای مستند همچنان که در سال 98 نسبت به 97 افزایش یافته بود، افزایش می یابد. اگر مسئولی سیاستی را اعلام و نتیجه اش در عمل ثابت نشود، خوب نیست. بنابراین این تصمیم را در برنامه و بودجه که اعلام می شود خواهیم دید. همچنین در حوزه پخش و عرضه مستند نیز باید بودجه ای را برای سامانه های درخواستی درنظر بگیریم.
وی در پایان گفت: تداوم رایزنی با دستگاه ها برای همکاری و مشارکت در تولید مستند که جلوه اش در همکاری با اتاق بازرگانی اتفاق افتاد، نیز شاهد هستیم. ورود دستگاه هایی از این دست به خلق ارزش افزوده به شیوه ای که در منافع اثر نیز دخیل باشند، نیز کمک می کند.
رییس سازمان سینمایی به همه برگزیدگان سیزدهمین جشنواره بین المللی سینماحقیقت تبریک گفته و برایشان آرزوی موفقیت کرد.
 
کد مطلب: 7449
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *