۰
شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۲۱
سعید رجبی‌فروتن:

مستند ایران پا به پای مستند‌های جهان حرکت می‌کنند

سعید رجبی‌فروتن حرکت سینمای مستند امروز ایران را همگام  با سینمای مستند جهان می داند.
مستند ایران پا به پای مستند‌های جهان حرکت می‌کنند
به گزارش ستادخبری سیزدهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت؛ سعید رجبی‌فروتن، کارشناس حوزه نمایش خانگی گفت: سینمای مستند ما طی سال‌های اخیر هم از رهگذر پیشرفت‌های تکنولوژیک و دسترسی به ابزارهای نو در ساخت فیلم و هم با توجه به عمق نگرش آثارشان‌ شاهد فیلم‌های بهتری از مستندسازان مان هستیم و کم نیستند فیلمسازانی که در داخل و خارج از کشور خوش درخشیدند.
وی ادامه داد: به نظر می‌آید آن گله‌گذاری‌هایی که پیش از این در مورد سینمای مستند وجود داشت و در بیانیه‌ها می آمد که مستند‌ها فاقد سویه‌های پژوهشی هستند در این روزها بر طرف شده و این توصیه در بیشتر فیلم‌های امروز لحاظ می‌شود.
این کارشناس حوزه نمایش خانگی اظهار کرد: امروز وقتی فیلم‌های مستند را می‌بینیم به راحتی متوجه آن می‌شویم که نتیجه یک تحقیق و پژوهش در یک شکل درست، گسترش پیدا کرده و به فیلم تبدیل شده است.
رجبی فروتن گفت: به نظرم این انس و الفت که فیلمسازان امروز با فضای تحقیق دارند، چه در قالب میدانی و چه در قالب کتابخانه‌ای و غیره کمک کرده تا آثار مستند ما نسبت به گذشته سطح کیفی بهتری داشته و این ادعا را می توانیم داشته باشیم که به عنوان یک منبع می‌تواند در اختیار محققان جشنواره قرار بگیرد.
وی تاکید کرد: امروز می‌توانیم مدعی باشیم که سینمای مستندمان پا به پای سینمای مستند جهان در حال حرکت است و در مسیر پیشرفت قدم برداشته. مستندسازان ما امروز نسبت به مسائل منطقه بسیار حساس هستند و با جرات و جسارتی که توقع داریم به مسائلی حساس می‌پردازند و در پیله خود باقی نمانده‌اند.
کد مطلب: 7345
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *