۰
شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۳۷
کاوه سجادی‌حسینی:

مستند در شکل‌گیری قوانین جامعه موثر است

کاوه سجادی‌حسینی معتقد است مستند می‌تواند در شکل‌گیری قوانین یک جامعه تاثیر زیادی داشته باشد.  
مستند در شکل‌گیری قوانین جامعه موثر است
به گزارش ستاد خبری سیزدهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، کاوه سجادی حسینی کارگردان و فیلمنامه نویس سینمایی در حاشیه برگزاری سیزدهمین جشنواره بین المللی سینماحقیقت درباره موفقیت مستندهای ایرانی در جشنواره های مختلف و چشم اندازشان در سال های آینده گفت: من مستندساز نیستم؛ همیشه ایده های زیادی برای ساخت مستند داشتم ولی از تولید آن ترسیده ام، چون به نظرم ساخت مستند کار دشواری است اما از نظر یک تماشاگر، فیلم های مستند چه ایرانی و چه خارجی جایگاه ویژه ای در جهان دارد.
وی ادامه داد: یکی از اتفاقات مهم در جشنواره فیلم های مستند این است که وقتی فیلمی از ایران به جشنواره می رود ترس، همه را برمی دارد و این باعث می شود برای مستندهای ایرانی اتفاقات جذابی در جشنواره ها بیفتد.
سجادی حسینی با اشاره به اینکه تاثیر فیلم‌ مستند بسیار زیاد است، عنوان کرد: مستندهای مختلفی ساخته شده اند که باعث شکل گیری اتفاقات مهمی در جهان شده اند و‌ می توان گفت مستند در شکل گیری قوانین یک جامعه می تواند موثر باشد. به طور کلی می توان گفت بستر فرهنگی هر کشوری مستند است و ما با مستند می توانیم خیلی از مسائل و مشکلات را برملا کنیم و ایراداتی از آن ها بگیریم.
کارگردان فیلم سینمایی «بوفالو» در ادامه با توصیه به مسئولان کشور برای دیدن مستندهای مختلف، اضافه کرد: با دیدن مستندها مسئولان متوجه دردهای جامعه می‌شوند.
او اضافه کرد: اتفاقات خوبی در انتظار فیلم های مستند است و وقتی فیلم‌مستندی به عنوان نماینده اسکار معرفی می شود، می توان آن را اتفاق خوبی دانست، چون ما سالیان سال مستند را به عنوان فیلم قبول نداشتیم. در حال حاضر اگر نترسیم و نگران سانسور نباشیم و واقعیت ها را به تصویر بکشیم، یک مستند از یک فیلم داستانی که فروش بالایی داشته، بهتر می تواند دیده شود و بفروشد.
سجادی حسینی در پاسخ به این سوال که جشنواره سینماحقیقت در بهتر دیده شدن مستندها چه نقشی دارد، بیان کرد: جشنواره سینماحقیقت تنها جایی است که مستندها در آن دیده می شوند و علاقه مندان می توانند به دیدن این آثار بنشینند.
وی در پایان اشاره کرد: فکر می کنم به دلیل بلیت فروشی از هیجان جشنواره کم شده است اما به نظرم این نظم لازم بود و جلوی شلوغی زیاد گرفته شده است.
 
کد مطلب: 7224
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *