۰
دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۰۲
عصمت احمدیان:

محدودیت زمان اجازه نداد همه بخش های زندگی ام به تصویر کشیده شود

سوژه مستند «بانو عصمت» بیان کرد: این اثر به دلیل محدودیت‌هایی که به لحاظ زمانی داشت نتوانست به همه وجوه زندگی من بپردازد. اگر این اتفاق می‌افتاد ناگفته‌های زیادی از زندگی‌ام داشتم که قابل توجه بود.
محدودیت زمان اجازه نداد همه بخش های زندگی ام به تصویر کشیده شود
به گزارش ستاد خبری سیزدهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، عصمت احمدیان از بانوان تاثیرگذار اهواز که خود، همسر و سه فرزندش هر یک به نوعی با جنگ در ارتباط بوده اند و داستان زندگی‌اش دستمایه ساخت مستند «بانو عصمت» به کارگردانی محمد حبیبی‌منصور شده است، عصر امروز 18 آذر پیش از آغاز نمایش این مستند به پردیس سینمایی چارسو آمد.

احمدیان در رابطه با احساسش نسبت به تولید این مستند گفت: وقتی آقای حبیبی‌منصور به من پیشنهاد ساخت این مستند را از زندگی‌ام دادند من نه تنها مقاومت و مخالفت نکردم بلکه تمام تلاشم را کردم تا نهایت همکاری را با ایشان و گروه همکاران شان داشته باشم.

احمدیان ادامه داد: زندگی من سراسر تلخی و شیرینی و سایه و روشن است، از روز اول هم که شروع به مستندسازی کردند من همه مسائل و اتفاقاتی که در طول زندگی‌ام رخ داده را برای سازندگان این اثر و کارگردان بیان کردم. البته این مستند به دلیل محدودیت‌هایی که به لحاظ زمانی داشت نتوانست به همه وجوه زندگی من بپردازد. اگر این اتفاق می‌افتاد قطعا من ناگفته‌های زیاد دیگری هم از زندگی‌ام در طول این سال‌ها داشتم که می‌توانستم آنها را بیان کنم. برای مثال خاطرات زیادی از زمان کودکی و حتی روزهای مدرسه رفتنم تعریف کردم اما آنطور که باید و شاید در فیلم وجود ندارد، در واقع مدرسه دخترانه‌ای که من رفتم اولین مدرسه دخترانه‌ای بود که تاسیس شد و من توانستم در آن درس بخوانم.

وی در پاسخ به این سوال که از نگاه خودش زندگی پس از شهید شدن فرزندانش برای مخاطب جذاب‌تر و در عین حال تاثیرگذارتر است یا سایر وجوه زندگی‌اش نیز بیان کرد: به عقیده من زمان جنگ نه فقط به خانواده من که به همه مردم کشور سخت گذشت، همه تحت فشار و رنج بودند. اساسا جنگ چه در داخل کشور و چه خارج از آن خانمان سوز و آواره کننده است و فرزند، شوهر، پدر و جوان و پیر را می‌کشد. اتفاقی که برای من هم کمتر از یک هفته افتاد و خانواده 7 نفره‌ام از بین رفت و تنها خودم باقی ماندم.

احمدیان همچنین در پاسخ به پرسش دیگری درباره اینکه چقدر تلاش کرده تا در مقابل دوربین خودش باشد و از شعارزدگی فاصله بگیرد اظهار کرد: اعتقاد دارم حرفی که از دل برآید لاجرم بر دل نشیند، من هیچ وقت هیچ حرفی را خلاف واقع و احساس خودم مقابل دوربین نگفتم و به همین دلیل احساس می‌کنم مخاطب هم با حرف‌های من حس همدلی و همراهی پیدا خواهد کرد.

وی با اشاره به روزهای حضورش در جبهه، خط مقدم و پشت خط گفت: در طول سخت‌ترین روزها هم من هیچ وقت روحیه و انرژی‌ام را از دست ندادم و شاید کسانی که از نزدیک با من در ارتباط نبودند نمی‌دانستند چه اتفاق‌هایی برایم افتاد. البته که همه اینها بخاطر ایمان و توکل من بر خداوند بود.
 
کد مطلب: 7071
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *