۰
يکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۱

پایبندی جوان عاشق به «روستای رو به زوال»

مستند بلند «روستای رو به زوال» ساخته لو فیفانگ به سینماحقیقت می آید.
پایبندی جوان عاشق به «روستای رو به زوال»
به گزارش ستاد خبری سیزدهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، مستند «روستای رو به زوال» به نویسندگی، کارگردانی و تهیه کنندگی لو فیفانگ در بخش مستندهای بلند بین الملل جشنواره سینماحقیقت به نمایش در می‌آید.
لو فیفانگ تصویربرداری این اثر را که جدیدترین ساخته او در سال 2019 محسوب می شود به همراهی چنگ چیامینگ انجام داده و و هانطور که از عنوان اثر پیداست ماجرای یک روستا به قاب تصویر می‌نشیند.
سوژه این مستند جوانی به نام هو جونلی است که بر خلاف دیگر جوانان روستای کوهستانی، به جای ترک روستا و رفتن به شهر،‌ نزد خانواده‌اش مانده است. خانه‌های ویران همچنان در برابر برف و باران مقاومت می‌کنند اما سوالی که در ذهن جونلی شکل گرفته این که این مکان تا کی وجود خواهد داشت و اگر کسی در آن باقی نمانده‌ باشد که فعالیت‌های محلی و سنت‌ها را ادامه بدهد چه اتفاقی می افتد؟
لو فیفانگ در سال 2010 «نام‌های بزرگ» و دو سال قبل از آن نیز «گل‌های صورتی» را کارگردانی کرده و سابقه حضور در جشنواره‌ فیلم کارلووی‌واری، ۲۰۱۹ را نیز دارد.

*سیزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» طی روزهای 18 تا 25 آذرماه 1398 به دبیری «محمد حمیدی‌مقدم» در تهران برگزار خواهد شد.
 
کد مطلب: 7014
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *