۰
شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۶

رقابت جوان‌ترین راننده‌ رالی دنیا با پدرش

دنیل فاره کارگردان نروژی تازه ترین اثر خود را که در سال جاری کلید زده به سینماحقیقت آورده است.
رقابت جوان‌ترین راننده‌ رالی دنیا با پدرش
به گزارش ستاد خبری سیزدهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، «راننده‌ ذاتی» مستندی که به تازگی دنیل فاره فیلمساز نروژی کارگردانی کرده است در بخش مستندهای بلند مسابقه بین‌الملل سیزدهمین جشنواره سینماحقیقت روی پرده می رود.
این کارگردان محتوای فیلم خود را چنین روایت می کند: هر کودکی با رویایی بزرگ می‌شود، حتی اگر جوان‌ترین راننده‌ رالی دنیا شده‌ باشد. اولیور آرزو دارد که بتواند به اندازه‌ پدرش، راننده‌ مسابقه‌ خوبی شود اما گفتن این حرف آسان‌تر از انجام دادنش است؛ وقتی که پسر کسی باشید که سه بار قهرمان دنیا شده ‌است. آیا او می‌تواند رویایش را به واقعیت تبدیل کند؟
فیلمنامه‌ این مستند به نگارش لین جینتی کید بوده و دنیل فاره به همراه ایوین آوشتاو تصویربرداری را عهده دار بودند. کاله دونیسلی، گولبراندسن، سواین اولاو ساندم وظیفه تدوین را به عهده داشتند و افرادی چون توم ماریوس کیتیلسن، یانه هلتنس، کنوت اینگه سلبو در مقام تهیه کننده با دنیل فاره همکاری کرده اند.
فاره که پیش از این «مارکوس و مارتینوش » و «سامن و درومن» را کارگردانی کرده است سابقه حضور در جشنواره فیلم ورشو را نیز در سوابق خود ثبت کرده است.
*سیزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» طی روزهای 18 تا 25 آذرماه 1398 به دبیری «محمد حمیدی‌مقدم» در تهران برگزار خواهد شد.
 
کد مطلب: 6993
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *