۰
پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۹

نگرانی «قهرمان گله» از بقای خویش

فیلم مستند «قهرمان گله» به کارگردانی تون فانت زانتفورت در بخش مستندهای بلند سیزدهمین جشنواره سینماحقیقت روی پرده می رود.
نگرانی «قهرمان گله» از بقای خویش
به گزارش ستاد خبری سیزدهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، یکی از تازه ترین آثار تون فانت زانتفورت هلندی به نام مستند «قهرمان گله» در بخش مستندهای بلند سیزدهمین جشنواره سینماحقیقت مورد قضاوت داوران قرار می گیرد.
 زانتفورت علاوه بر کارگردانی؛ فیلمنامه، تصویربرداری و تدوین اثر خود را نیز به عهده داشته و این پروژه را با تهیه کنندگی مشترک مارک تلوژن و کورت داویدسه به ثمر رسانده است.
«قهرمان گله» قصه یک چوپان سنتی در هلند است که‌‌ به اجبار تسلیم روش‌های نوینی می شود که با جهان‌بینی و روش زندگی‌اش تضاد دارد. او خود را در دوراهی بین دو انتخاب می‌یابد: سازش یا نابودی.
این مستند در بازه‌ زمانی یک دهه، نشان می‌دهد که چطور یک منکر قسم‌خورده‌ دنیای نو به تدریج تغییر می‌کند و از مردی با ‌اعتماد ‌به ‌نفس و آرام، به کارگزاری مضطرب که به شکل وسواس‌گونه‌ای نگران بقای خویش است، تبدیل می شود.
 تون فانت زانتفورت پیش از این آثاری چون «نوارهای بنو»، «کیس و مین»، «یک تجارت شکوفا»، «فریاد سنگ»، «سیاره‌ دوست‌داشتنی»، «چرخ‌فلک»،  «بسته»، «اشیاء» و «روستای خامو» را کارگردانی کرده و حضور در جشنواره‌ بین‌المللی فیلم مستند آمستردام، هلند، ‌۲۰۱۸، جشنواره‌ ویزیون دورئل سوئیس، ۲۰۱۹، جشنواره هزاره لهستان، برنده‌ جایزه‌ي ورشو سبز، لهستان، ‌۲۰۱۹، جشنواره‌ مستند مونیخ، ‌آلمان، ۲۰۱۹، جشنواره‌ فیلم one World، پراگ،‌ جمهوری چک و ‌۲۰۱۹جشنواره‌ مستند لوون، بلژیک، ۲۰۱۹ را در کارنامه خود دارد.
*سیزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» طی روزهای 18 تا 25 آذرماه 1398 به دبیری «محمد حمیدی‌مقدم» در تهران برگزار خواهد شد.
 
کد مطلب: 6955
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *