۰
چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۰۵

مخترعان ایرانی به سینماحقیقت می‌آیند

داستان سه مخترع ایرانی در بخش شهید آوینی سینماحقیقت روایت می‌شود.
مخترعان ایرانی به سینماحقیقت می‌آیند
به گزارش ستاد خبری سیزدهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، مستند «مخترع آهنی» به کارگردانی و تهیه کنندگی طلبه جوان محمد جواد رئیسی قرار است در بخش شهید آوینی جشنواره سینماحقیقت نمایش داده شود.
این مستند که در مرکز اومافیلم تهیه شده است داستان سه مخترع ایرانی را بیان می کند که سعی دارند تولیدات خود را در کشور، صنعتی کنند. این مخترعان صاحب دانش علوم نوین بوده و در خارج از کشور استقبال بسیار زیادی را از تولیدات خود شاهد هستند ولی مشکلات تولید در داخل کشور و حمایت های دولت‌ها و سرمایه گذاران خارجی از طرف دیگر، آنها را بین یک دوراهی پیچیده قرار می دهد.
محمد جواد رئیسی تا کنون «اینجا آسمان زیباست»، «آقا سعید»، «بازگشت گمورا»، «برکت»، «روز یکم»، «لباس پادشاه»، «جای پای او» و «نغمه سرا» کارگردانی کرده و جوایز بهترین پژوهش فیلم مستند از جشنواره چهلچراغ برای مستند «نغمه سرا» و فانوس بخش جنگ نرم از جشنواره عمار برای مستند «بازگشت گمورا» را از آن خود کرده است.
دیگر عوامل مستند «مخترع آهنی» عبارتند از: دستیار کارگردان: امیر محمدی و حمیدرضا شیخ باقری، تصویربردار: امیر محمدی و امین قره سوفلو، صدابردار: علیرضا صدرالدینی، صداگذار: حسام ساروخانی، تدوینگر: مهدی انصاری، نویسنده گفتارمتن: محمدجواد رئیسی، گوینده متن: نرگس پیری، مدیرتولید: علیرضا صدرالدینی، عکاس: علی شجاعی.
*سیزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» طی روزهای 18 تا 25 آذرماه 1398 به دبیری «محمد حمیدی‌مقدم» در تهران برگزار خواهد شد.
 
کد مطلب: 6944
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *