۰
يکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۳

«۱۳ هزار قدم» یک کولبر برای نجات مادرش

مستند «۱۳هزار قدم» قصه جوانی است که با وجود تحصیلات دانشگاهی برای نجات جان مادرش کولبری می‌کند.
«۱۳ هزار قدم» یک کولبر برای نجات مادرش
به گزارش ستاد خبری سیزدهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، اشکان احمدی در تازه‌ترین فعالیت خود پژوهش، کارگردانی و تهیه کنندگی مستندی با عنوان «13هزار قدم» را بر عهده گرفته تا روایتی متفاوت از زندگی یک کولبر را نمایش دهد.
در خلاصه داستان مستند «۱۳هزار قدم» آمده است: «ناصر٬ پسرجوانی است که در کوههای اورامانات مشغول کولبری است. او که در خانواده‌ای روستایی زندگی می‌کند٬ یکی از انگیزه‌هایش برای این کار کمک به مادر پیرش است که به سرطان مبتلاست. شرایط زندگی او و دوستانش را علیرغم تحصیلات دانشگاهی وادار به کار در شرایط سخت زمستان کرده است٬ اما همچنان شور زندگی و امید به آینده در آنها ادامه دارد.»
«۱۳ هزار قدم» که برای اولین بار در بخش «مسابقه ملی» مستندهای کوتاه سیزدهمین جشنواره سینماحقیقت به نمایش در خواهد آمد، توسط شرکت کایه سینما تهیه شده است.
عوامل تولید این مستند عبارتند از: پژوهشگر، کارگردان و تهیه‌کننده: اشکان احمدی، دستیار کارگردان: ناصر روخنده، تصویربردار: اشکان احمدی - سروه حسنی، صدابردار: سروه حسنی، صداگذار و آهنگساز: سیامک کلانتری، تدوین‌گر: هادی احمدی، گوینده متن: ناصر روخنده، مدیرتولید: میترا مقیمی، عکاس: آرش پورنامداریان، تهیه شده در: شرکت کایه سینما.
اشکان احمدی از سال ۱۳۸۰ با ساخت فیلم‌های کوتاهی چون «آدمها دورند»، «زنی از تبار مه» ، «تیرک چوبی»، «رهگذران دره انار»، «عکسهای نگرفته» و... به دنیای سینما آمد و در کارنامه اش جوایزی مثل بهترین فیلم جشنواره فیکه آئورای پرتقال را ثبت کرده است.
 
 
کد مطلب: 6813
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *