۰
شنبه ۹ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۵

جوکرهای واقعی به سینماحقیقت می‌آیند

«خط باریک قرمز» به کارگردانی فرزاد خوشدست تصویری است از زندگی چند نوجوان بزهکار که برای مشخص نشدن تصویرشان گریم جوکری دارند.
جوکرهای واقعی به سینماحقیقت می‌آیند
به گزارش ستاد خبری سیزدهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، «خط باریک قرمز» پس از حضور هفته گذشته اش در میان پنج نامزد نهایی آسیاپاسیفیک استرالیا و همچنین شرکت در فستیوال‌های پوسان کره جنوبی، جشنواره جهانی فیلم فجر  و همچنین دریافت جایزه نت‌پک (استعدادبرتر آسیایی) هفته آینده در بخش فیلم‌های بلند مسابقه ملی جشنواره سینماحقیقت نمایش خواهد داشت.
این مستند درباره یک گروه نوجوان بزهکار است که از میان ۱۷۰ مجرم در کانون اصلاح و تربیت انتخاب می‌شوند و با کمک چند مربی نمایشی آموزش داده می‌شوند. آن‌ها به تدریج از طریق تمرین‌های نمایشی ناگفته‌های زندگی خود را بیان می‌کنند. سپس تصمیم می‌گیرند نمایشنامه‌ای را روی صحنه ببرند و کارشان را در یک جشنواره مهم در خارج از زندان روی صحنه ببرند تا شاید از این طریق یک روز از زندان خارج شوند.
در این فیلم تلاش شده است که چهره زندانیان مشخص نباشد تا به هویت آنها لطمه ای وارد نشود به همین دلیل در بخشی از فیلم به تناسب همخوانی با شخصیت های واقعی و مجرم بودن آن‌ها و موضوع فیلم که به نمایش می‌پردازد از گریم جوکری برای پنهان کردن چهره این افراد استفاده شد.
علاوه بر زندانیان کانون اصلاح و‌تربیت، توماج دانش بهزادی، فرهاد اصلانی، هنگامه قاضیانی، امیردژاکام، یاسرخاسب، آرش آبسالان و افشین هاشمی نیز در این مستند حضور دارند.
نگار اسکندرفر و فرزاد خوشدست تهیه کنندگان این مستند سینمایی هستند و دری رضایی مجری طرح و مدیر تولید «خط باریک قرمز» است.
عوامل تولید این فیلم عبارتند از: نویسنده، پژوهشگر و کارگردان: فرزاد خوشدست، مدیر فیلمبرداری: مرتضی پورصمدی با همکاری فرزین خسروشاهی، تدوین: آرش زاهدی اصل، صدابردار: محمود کاشانی، صداگذاران: بهروز شهامت- شاهین خاکپور، موسیقی:صبا ندایی، طراح صحنه و‌دکور: محمدرضا موحدی، طراح لباس: دُری رضایی، طراح گریم: محمدرضا عباسی، اتالوناژ: کامران سحرخیز، فربد جلالی، تروکاژ: احمد رضایی راد، نازنین رفاهی، عکاس: ارسلان امانتی، دستیارکارگردان و برنامه ریز: محسن بنی هاشمی.
 
کد مطلب: 6764
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *