۰
شنبه ۹ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۴
برگزیده جایزه ویژه تماشاگران در دوازدهمین جشنواره سینماحقیقت:

هدفم از ساخت فیلم کمک به محیط زیست است

فتح الله امیری که سال گذشته موفق به دریافت جایزه ویژه تماشاگران از جشنواره «سینماحقیقت» برای فیلم «در قلمرو افعی دم عنکبوتی» شده بود، هدف اصلی‌اش از ساخت فیلم را کمک به محیط ‌زیست معرفی کرد.
هدفم از ساخت فیلم کمک به محیط زیست است
به گزارش ستاد خبری سیزدهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، فتح‌الله امیری با اشاره به مشکلات مستندهای حوزه حیات وحش در ایران بیان کرد: ساخت فیلم‌های این چنینی حدود سه تا ۴ سال زمان می‌برد. این در حالی است که به لحاظ مالی، از مستندسازان حیات وحش پشتیبانی چندانی نمی‌شود و بودجه آنها معادل ساخت بقیه فیلم‌هاست. معمولا سوژه‌های اجتماعی زودتر جمع می‌شوند، تعداد روز فیلمبرداری آنها کمتر است، فیلمبردار و نیروی تخصصی چندانی نمی‌خواهد و تجهیزاتشان هم ارزان است اما مستندهای این ۲ حوزه تقریبا به یک اندازه حمایت مالی می‌شوند. در حالی که در هیچ کجای دنیا این چنین نیست.
این مستندساز با اشاره به وضعیت مستندهای حوزه حیات وحش در چند سال گذشته افزود: آثار این حوزه در چند سال گذشته پیشرفت زیادی داشته‌اند برای مثال فیلم‌های خودم در این سال‌ها چند جایزه جهانی گرفته‌اند این در حالی است که ما با فیلم‌هایی رقابت می‌کنیم که بودجه‎های آنها بیست تا سی برابر بودجه فیلم‌های ما است.
امیری با اشاره به هدفش از ساخت فیلم گفت: من فیلم می‌سازم تا از شبکه‌های سیما پخش شود و تاثیرگذار باشد و هدف اصلی‌ام این است که فیلم‌هایم کمکی به محیط‌‌ زیست کند.
وی در پایان درباره فیلم «قرقبان» که در بخش فیلم‌های بلند مسابقه ملی سیزدهمین جشنواره سینماحقیقت حضور دارد و به رقابت با دیگر آثار می‌پردازد، توضیح داد: این مستند زحمات و تلاش‌های یک فعال محیط زیست به نام پیمان مقدس را روایت می‌کند. او در تلاش است یک قرق اختصاصی داشته باشد تا از زیستگاه های اطراف حفاظت کند. این فرد حدود ۱۰ سال است که در آنجا کار می‌کند و ما هم حدود ۲، ۳ سال درگیر ساخت این اثر بودیم.
*سیزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» طی روزهای 18 تا 25 آذرماه 1398 به دبیری «محمد حمیدی‌مقدم» در پردیس سینمایی چارسو شهر تهران برگزار خواهد شد.
 
کد مطلب: 6763
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *