کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

خورشید حقیقت در شرق غروب می‌کند!

4 آذر 1398 ساعت 11:59

مستند «خورشید در شرق غروب می‌کند» به کارگردانی الکساندر بلینسکی و آگنه دوویدایتیته که تولید سال 2018 کشور لیتوانی است، در بخش چشم‌انداز سینمای مستند بالکان سیزدهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت روی پرده می‌رود.


به گزارش روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، در خلاصه موضوع این فیلم مستند 82 دقیقه‌ای آمده است: «فیلم، مستندی شاعرانه از زندگی یک دهقان در شوروی سابق است. سرسپردگی او به آفریدگار و خانواده‌اش، از سال 1984 در دفتر خاطرات وی ثبت شده است که بخش‌هایی از آن توسط نوه‌اش خوانده می‌شود. خاطرات او با تصاویری راکد از زندگی روستایی در لیتوانی امروز که در فیلم نمایش داده می‌شود، در تضاد است. این فیلم نه تنها مستندی درباره‌ی دوره‌ ماقبل فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی است، بلکه تقلای مردی با ایمان را نشان می‌دهد که برای باثبات نگه‌داشتن زندگی‌اش در دوره‌ای از تغییرات سریع سیاسی، ایدئولوژیکی و اجتماعی، درست همانند دنیای امروز تلاش می‌کند...»
مستند «خورشید در شرق غروب می‌کند» پیشتر در جشنواره‌ بین‌المللی فیلم مستند «ییلهوا» جمهوری‌چک به نمایش درآمده است.
* سیزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» طی روزهای 18 تا 25 آذرماه 1398 به دبیری «محمد حمیدی‌مقدم» در پردیس سینمایی چارسو شهر تهران برگزار خواهد شد.


کد مطلب: 6676

آدرس مطلب :
http://www.irandocfest.ir/fa/news/6676/خورشید-حقیقت-شرق-غروب-می-کند

سینما حقیقت
  http://www.irandocfest.ir