کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

فلینی؛ حقیقتی که هرگز پایان نمی‌یابد

26 آبان 1398 ساعت 10:10

مستند بلند «فلینی هرگز پایان نمی‌یابد» ساخته «یوجینو کاپوچو» در بخش پرتره‌ی سیزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت به نمایش گذاشته می‌شود.


به گزارش روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، در خلاصه موضوع این فیلم 80 دقیقه‌ای آمده است: «با اینکه تاکنون در مورد فدریکو فلینی بسیار سخن گفته شده، اما هنوز می‌توان درباره‌ی بخش‌های ناشناخته‌ای از سینما، زندگی و شعر او صحبت کرد؛ به خصوص اگر آنقدر خوش‌شانس باشید که با او کار کرده و در تجربه‌هایش شریک شده باشید. یوجینو کاپوچو در این مستند، آشنایی‌اش با فلینی در جوانی و در شهر ریمینی را بازسازی می‌کند و این که چطور بعدتر، پس از اتمام تحصیلاتش در مرکز فیلمبرداری تجربی، با یکدیگر در صحنه‌ی فیلم «جینجر و فرد» Ginger e Fred همکاری کردند.
«فلینی هرگز پایان نمی‌یابد» Fellini Fine Mai محصول سال 2019 شبکه رآی ایتالیا، جایزه‌ی کلاسیک جشنواره ونیز برای بهترین مستند درباره‌ی سینما را بدست آورده است.
فدریکو فلینی از مشهورترین کارگردانان سینمای نئورئالیسم ایتالیاست. او چهار بار برنده جایزه اسکار بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان برای کارگردانی فیلم‌های جاده (1956)، شب‌های کابیریا (1957)، هشت و نیم (1963) و آمارکورد (1974) شده است. فلینی در سال 1985 شیر طلای افتخاری جشنواره ونیز را کسب کرد و سال 1992 هم جایزه افتخاری اسکار به پاس یک عمر دستاورد سینمایی به وی اختصاص یافت.
فدریکو فلینی 31 اکتبر 1993 پس از یک حمله قلبی در سن 73 سالگی در شهر رم درگذشت.
* سیزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» طی روزهای 18 تا 25 آذرماه 1398 به دبیری «محمد حمیدی‌مقدم» در شهر تهران برگزار خواهد شد.
 


کد مطلب: 6559

آدرس مطلب :
http://www.irandocfest.ir/fa/news/6559/فلینی-حقیقتی-هرگز-پایان-نمی-یابد

سینما حقیقت
  http://www.irandocfest.ir