۰
يکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۸

فیلم‌های بخش بین‌الملل «سینماحقیقت» باید موضوع جهانی داشته باشند

فرح زارع که سال گذشته با مستند «ماهیاک» برنده جایزه بخش بین‌الملل جشنواره سینماحقیقت شد، معتقد است فیلمی که وارد رقابت بین‌المللی این رویداد می‌شود، باید موضوع جهانی داشته باشد تا بتواند برای ملل مختلف قابل درک و استفاده باشد.
فیلم‌های بخش بین‌الملل «سینماحقیقت» باید موضوع جهانی داشته باشند
این مستندساز در گفتگو با خبرنگار ستاد خبری جشنواره سینماحقیقت اظهار کرد: «به عقیده من فیلم‌های ایرانی بخش بین‌الملل مجموعاً آثاری هستند که قابلیت انتخاب را داشتند و باید به نظر هیات انتخاب و داوری اعتماد کرد. البته در بخش بین‌الملل جشنواره سال گذشته یک یا دو فیلم بود که من شخصاً آنها را مناسب حضور در این بخش نمی‌دیدیم، چرا که فیلم‌ها کاملاً بومی بودند و فکر می‌کنم فیلمی که وارد بخش بین‌الملل می‌شود باید یک موضوع جهانی داشته باشد تا بتواند برای همه کشورها و ملل مختلف قابل درک و استفاده باشد. با این وجود نمی‌دانم معیار هیات انتخاب درباره‌ی این آثار به چه شکل بوده است، اما بقیه فیلم‌ها شرایط حضور در بخش بین‌الملل را داشتند.»
فرح زارع درباره‌ی کیفیت رقابت در بخش بین‌الملل جشنواره سینماحقیقت و پتانسیل رقابتی که بین فیلم‌های خارجی و ایرانی شرکت‌کننده در جشنواره وجود دارد نیز بیان کرد: «فیلم‌های خارجی حاضر در جشنواره پتانسیل خوبی برای رقابت و حتی جایزه گرفتن دارند، اما دلیل این که در بخش بین‌الملل معمولاً جوایز بیشتری به فیلم‌های ایرانی تعلق می‌گیرد را نمی‌دانم! در واقع این که سیاست جشنواره به این شکل بوده یا خیر و یا این که نظر هیات داوران این بوده که شایستگی فیلم‌های ایرانی بیشتر بوده است، برای من روشن نیست.»
وی در پایان با اشاره به کیفیت جوایز بخش بین‌الملل جشنواره سینماحقیقت عنوان کرد: «جوایز در بخش بین‌الملل نسبت به بخش ملی بهتر بود و اختلاف نسبتا زیادی میان آنها دیده می‌شد؛ به همین دلیل به نظر من جوایز این بخش راضی‌کننده به نظر می‌آید.»
 
کد مطلب: 6558
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *