کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

مشارکت زنان فیلمساز در سیزدهمین جشنواره سینماحقیقت چند درصد است؟

22 مهر 1398 ساعت 12:40

دبیرخانه سیزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، پذیرای جدیدترین آثار 84 مستندساز زن شده است. سال گذشته 89 فیلم توسط بانوان فیلمساز به جشنواره سینماحقیقت ارائه شده بود.


به گزارش روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، بر اساس آمار دبیرخانه جشنواره، 516 کارگردان مرد نیز متقاضی حضور در سیزدهمین دوره سینماحقیقت شده‌اند. به این ترتیب، درصد مشارکت مردان نسبت به زنان در این رویداد سینمای مستند ایران، 86% به 14% است که این آمار به نسبت فیلم‌های ارسالی، مطابق با دوره پیش است.
سال گذشته، 20 فیلم ساخته شده توسط بانوان مستندساز با مشارکت 27/7 درصدی، به بخش «مسابقه ملی» جشنواره سینماحقیقت نیز راه یافته بود که نشان از نقش پُررنگ فیلمسازان زن در سینمای مستند امروز ایران داشت. 5 جایزه این دوره‌ی جشنواره هم به فرح زارع، مینا مشهدی‌مهدی، آزاده بی‌زار گیتی، ماریا ماوتی و زینب تبریزی اختصاص یافت.
اسامی فیلم‌های منتخب بخش «مسابقه ملی» سیزدهمین جشنواره سینماحقیقت در سه گروه مستندهای کوتاه (تا 40 دقیقه)، نیمه‌بلند (40 تا 70 دقیقه) و بلند (بالای 70 دقیقه)، در نیمه دوم آبان‌ 98 اعلام خواهد شد.
*مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی، سیزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را به دبیری «محمد حمیدی‌مقدم»، از 18 تا 25 آذرماه 1398 در شهر تهران برگزار خواهد کرد.
 


کد مطلب: 6510

آدرس مطلب :
http://www.irandocfest.ir/fa/news/6510/مشارکت-زنان-فیلمساز-سیزدهمین-جشنواره-سینماحقیقت-چند-درصد

سینما حقیقت
  http://www.irandocfest.ir