۰
شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۳

آمار مستندهای ملی سیزدهمین جشنواره سینماحقیقت اعلام شد

با پایان مهلت ارائه‌ی فیلم به سیزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، تعداد 687 فیلم مستند در دبیرخانه این رویداد ثبت شد.
آمار مستندهای ملی سیزدهمین جشنواره سینماحقیقت اعلام شد
به گزارش روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، از جمع این آثار مستند، کارگردانان 74 فیلم مستند بلند، 188 فیلم مستند نیمه‌بلند و 413 فیلم مستند کوتاه، متقاضی شرکت در بخش مسابقه ملی جشنواره شده‌اند؛ ضمن این که مشخصات 210 فیلم مستند، همزمان در بخش «جایزه شهید آوینی» ویژه‌ی مستندهای حوزه مقاومت، انقلاب اسلامی و دفاع مقدس هم ثبت شده است. بخش مسابقه فیلم‎های «مستند کارآفرینی» این دوره‌ی جشنواره سینماحقیقت هم 178 متقاضی شرکت دارد.
برپایه‌ی این گزارش، سال گذشته تعداد 634 فیلم مستند به دبیرخانه جشنواره سینماحقیقت ارائه شده بود. این آمار نمایانگر رشد حدود 8 درصدی متقاضیان شرکت در این رویداد سینمای مستند ایران است.
اسامی فیلم‌های منتخب بخش «مسابقه ملی» جشنواره سینماحقیقت در سه گروه مستندهای کوتاه (تا 40 دقیقه)، نیمه‌بلند (40 تا 70 دقیقه) و بلند (بالای 70 دقیقه)، در نیمه دوم آبان‌ماه 98 اعلام خواهد شد.
مستندهای منتخب جایزه شهید آوینی و کارآفرینی هم پس از اعلام آثار بخش مسابقه ملی معرفی می‌شوند.
پیشتر اعلام شده بود که کارگردانان حدود 6000 فیلم مستند کوتاه، نیمه‌بلند و بلند از حدود 100 کشور دنیا هم متقاضی شرکت در بخش «مسابقه بین‌الملل» جشنواره سینماحقیقت شده بودند.
*مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی، سیزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را به دبیری «محمد حمیدی‌مقدم»، از 18 تا 25 آذرماه 1398 در شهر تهران برگزار خواهد کرد.
 
کد مطلب: 6508
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *