۰
دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۰۲

فراخوان سیزدهمین جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت» بزودی اعلام می‌شود

فراخوان شرکت در سیزدهمین دوره‌ی جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» و دهمین جایزه شهید آوینی بزودی اعلام شده و مستندسازان محترم تا پایان شهریورماه فرصت دارند مشخصات جدیدترین آثار خود را روی وب‌سایت جشنواره ثبت نمایند.
فراخوان سیزدهمین جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت» بزودی اعلام می‌شود
مدیر روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت اعلام کرد: بخش‌های رسمی این دوره‌ی جشنواره بویژه بخش «مسابقه ملی» تفاوتی با دوره گذشته ندارد و فیلمسازان محترم با جدیدترین آثار مستند خود که تولید سال 1397 به بعد است، می‌توانند در سه گروه مستندهای کوتاه (تا 40 دقیقه)، نیمه‌بلند (40 تا 70 دقیقه) و بلند (بیش از 70 دقیقه) سیزدهمین جشنواره سینماحقیقت شرکت کنند.
شهنام صفاجو تاکید کرد: فراخوان شرکت در سیزدهمین جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت» که شامل مقررات عمومی، بخش‌های تفکیک‌شده‌ی جشنواره، جوایز، گاه‌شمار، فرم شرکت و چگونگی ثبت‌نام روی وب‌سایت جشنواره می‌شود، بزودی اعلام خواهد شد و تهیه‌کنندگان و مستندسازان محترم تا پایان شهریورماه 98 فرصت دارند نسبت به ثبت‌نام روی ‌سایت www.irandocfest.ir اقدام نمایند.
مدیر روابط عمومی جشنواره سینماحقیقت یادآور شد: دهمین دوره‌ی جایزه شهید آوینی که بخش ویژه‌ی این جشنواره بوده و مختص نمایش فیلم‌های مستند با موضوع انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مقاومت در منطقه است نیز در همین مقطع زمانی برگزار خواهد شد.
وی درخصوص بخش «مسابقه بین‌الملل» جشنواره سینماحقیقت نیز یادآور شد: فراخوان این بخش، از آوریل 2019 منتشر شده و تاکنون بیش از 3300 فیلم از کشورهای مختلف جهان در دفتر جشنواره ثبت‌ شده است. ضمن این که مهلت شرکت در بخش بین‌الملل سینماحقیقت تا ده روز دیگر (اول آگوست) به پایان می‌رسد.
صفاجو افزود: برگزاری کارگاه‌های تخصصی آموزشی و بازار فیلم مستند با حضور میهمانان معتبر خارجی هم مثل دوره‌های گذشته، در دستور کار جشنواره سینماحقیقت قرار دارد.
گفتنی است: بازنمايی تاریخ و فرهنگ جامعه‌ی ايرانی- اسلامی؛ صيانت از هويت ملی مبتنی بر انگاره‌های دينی و ايرانی؛ تقويت سينمای مستند خلاق ايران؛ آشنايی فيلمسازان كشور با تحولات نوين سينمای مستند جهان؛ توجه به اهمیت اقتصاد سینمای مستند با تاکید بر رفع موانع تولید، توزیع و نمایش این آثار در عرصه‌های داخلی و خارجی، از اصول و اهداف برپایی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت است.
سیزدهمین دوره‌ی این رویداد بین‌المللی سینمای مستند ایران، آذرماه 1398 با شعار «حقیقت بهترین راهنماست» که از فرمایشات حضرت علی(ع) است، در شهر تهران برگزار خواهد شد.
 
کد مطلب: 6218
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *