۰
دوشنبه ۱۰ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۱
لحظه به لحظه با «سینما حقیقت»؛

نگاهی به حاشیه‏های جشنواره «سینما حقیقت»

سینما تجربی: خبرگزاری ایسنا امروز در گزارشی به بیان حاشیه های جشنواره «سینما حقیقت» پرداخته بود که ذکر نکات جالب آن را خالی از لطف ندیدیم.
نگاهی به حاشیه‏های جشنواره «سینما حقیقت»
 
 
بنابرگزارش «سینما تجربی» به نقل از «ایسنا» پنجمين جشنواره‌ي بين‌المللي سينما «حقيقت» در حالي امروز ـ ۱۶ آبان ماه ـ همزمان با عيد قربان آغاز به كار كرد كه هنوز برنامه روزانه و كاتالوگ اين جشنواره منتشر نشده است. 
جشنواره‌ي «سینما حقیقت» كه در سينما«فلسطين» و «سپيده» با نمايش فيلم‌هاي مستند آغاز به كار كرده است، فعلا برنامه‌ روزانه‌اش در پايگاه خبري تحليلي سینما تجربی مركز گسترش قابل رويت است. 
برنامه چاپي اين جشنواره طبق پيگيري خبرنگار ايسنا از دست‌اندركاران جشنواره به دليل تغيير و تحولات در نمايش برخي فيلم‌ها هنوز چاپ نشده است اما قرار است تا پايان امروز ـ۱۶ آبان ماه ـ منتشر شود. 
پيش از چاپ برنامه، اولين تغيير در نمايش آثار بخش بين الملل اتفاق افتاد و بر اساس برنامه اعلام شده قرار است مستند «قدرت سياه» به جاي فيلم مستند «فريب اوباما» به نمايش درآيد. 
داوران جشنواره‌ي سینما حقیقت با وجود آغاز اين جشنواره هنوز بطور رسمي معرفي نشده‌اند. 
قرار است نخستين برنامه از مجموعه برنامه‌هاي «شب‌هاي نقد» از روز اول جشنواره ساعت ۲۰ آغاز شود و نخستين برنامه شب‌هاي نقد به بررسي فيلم‌هاي مستند «خوش آمديد به موگاديشو»، «فرشته‌اي روي شانه راست من»، «۱۸ روز در مصر» و «خليج فارس» اختصاص يافته است. 
با وجود همزماني اولين جشنواره‌ي سینما حقیقت با تعطيلي رسمي عيد قربان، استقبال مخاطبان نسبتا خوب است. 
در روز اول و از دقايق ابتدايي شروع اين رويداد سينمايي، نخستين شماره از نشريه روزانه پنجمين جشنواره بين المللي فيلم مستند ايران به نام «مستند» در اختيار مخاطبان قرار گرفته است. 
در نخستين شماره از نشريه جشنواره كه چند صفحه از آن به ويژه‌نامه مستند بيداري اسلامي اختصاص يافته است، علاوه بر گفتگو با كارشناسان و منتقدان سينماي مستند، برخي از فيلم‌هاي جشنواره نيز معرفي شده است. 
از حاشيه‌هاي ديگر جشنواره، مي‌توان به غرفه فروش محصولات مركز گسترش سينما مستند و تجربي كه متولي جشنواره سینما حقیقت است، در گوشه لابي سينما فلسطين اشاره كرد. 
پنجمين جشنواره بين المللي فيلم مستند ايران (سینما حقیقت) تا ۲۱ آبان‌ماه برپاست.
کد مطلب: 5856
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *