۰
يکشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۵

بابک حیدری: فیلم‌های مستند را باید «مستند» تدوین کنیم

بابک حیدری معتقد است: اگر این موضوع برای تدوین‌گر روشن شود که فیلم مستند را به شیوه مستند تدوین کند، آن موقع دغدغه‌ی بیشتری برای بیننده نسبت به شخصیت‌ها و عناصر فیلم شکل خواهد گرفت.
بابک حیدری: فیلم‌های مستند را باید «مستند» تدوین کنیم
به گزارش روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، بابک حیدری که با فیلم مستند «خاتمه» موفق به کسب عنوان بهترین تدوینگر دوازدهمین دوره‌ی این جشنواره شد، در گفتگویی اظهار کرد: خوشحالم که امسال توانستم این تندیس را از جشنواره سینماحقیقت دریافت کنم. البته تدوینگران دیگری هم بودند و هستند که قطعاً کار آن‌ها از نگاه هیات داوران دور نبوده است؛ تدوینگرانی مثل اسماعیل منصف، فرید دغاغله، صادق رضانیا، همیلا موید و خیلی دیگر از دوستان و همکاران عزیز و داوران در این دوره وظیفه دشواری در انتخاب بهترین‌ها داشته‌اند.
حیدری درباره‌ی تدوین فیلم مستند «خاتمه» گفت: اگر این موضوع برای تدوین‌گر روشن شود که فیلم مستند را به شیوه مستند تدوین کند، آن موقع دغدغه‌ی بیشتری برای بیننده نسبت به شخصیت‌ها و عناصر فیلم شکل خواهد گرفت؛ به این معنا که بیننده خود را در همان موقعیت و شرایط قرار می‌دهد و رابطه‌ای عمیق با فیلم و اجزایش پیدا می‌کند. من سعی کردم این ویژگی را در تدوین فیلم «خاتمه» و فیلم‌های دیگری که افتخار تدوینش را پیدا می‌کنم، رعایت کنم.
این تدوین‌گر فیلم‌های مستند افزود: جشنواره سینماحقیقت باید احتیاط کند تا در وادی تکرار موضوعات نیافتد. تمام فیلم‌های مستند سال به سینماحقیقت می‌آیند اما فیلم‌های منتخب باید ناب باشند و نباید رنگ و روی تکرار به خود بگیرند. چه خوب می‌شود آثار پذیرفته شده در سینماحقیقت برای اولین بار در این جشنواره به نمایش گذاشته شوند. البته اگر تعداد فیلم‌های شرکت‌کننده در این جشنواره افزایش پیدا کند، قطعاً فیلمسازان و علاقه‌مندان بیشتری را جذب خواهد کرد.
 
کد مطلب: 4157
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *