۰
دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۶
حاشیه های اختتامیه دوازدهمین جشنواره بین المللی سینماحقیقت:

لطفا لبخند بزنید و عکس بگیرید!

در اختتامیه دوازدهین جشنواره سینماحقیقت مجری از فیلمسازان می خواست که لبخند بزنند و چند ثانیه ای برای گرفتن عکس تامل کنند.
لطفا لبخند بزنید و عکس بگیرید!
به گزارش روابط عمومی دوازدهمین جشنواره بین المللی سینماحقیقت، آئین اختتامیه جشنواره بین المللی فیلم مستند سینماحقیقت شامگاه ۲۵ آذر ماه در تالار اندیشه حوزه هنری میزبان چهره های هنری و فرهنگی بود. مراسمی که علاوه بر اهدای جوایز به برگزیدگان شامل حاشیه هایی جذاب بود.
*گروه موسیقی پیش از ورود حضار به سالن، اجرای خود را زودتر آغاز کرد و فضای شاد و مهیجی را به سالن بخشید که با تشویق حاضران نیز مواجه شد.
* هنرمندان و مسوولانی چون جهانگیر کوثری، رخشان بنی اعتماد، سلیم غفوری مدیر شبکه مستند، علیرضا تابش، منوچهر شاهسواری، علیرضا رضاداد، حسین انتظامی از همان ابتدای مراسم با حضور در سالن مقابل لنز دوربین عکاسان قرار گرفتند.
*مراسم با پخش سرود جمهوری اسلامی و با اجرای متفاوت رامین حیدری فاروقی  آغاز شد.
* دبیر جشنواره ضمن خوش آمدگویی به میهمانان به ویژه میهمانان خارجی عنوان کرد: امیدوارم روزهای خوبی را در این جشنواره گذرانده باشید. 
*سلیم غفوری مدیر شبکه مستند به روی سن آمد و فاروقی مجری اختتامیه عنوان کرد که  مستندسازان از این که  مستندهایشان در تلویزیون پخش می شود لذت می برند.
* فتح الله امیری در حالی که برای دریافت جایزه سوم فیلم‌های مستند معدن و صنایع معدنی ایران روی سن می‌آمد فاروقی خطاب به وی گفت، لبخند یادتان نرود و برندگان دیگر را به لبخند دعوت کرد تا روی سن بیایند.
*مجری اختتامیه پیش از اعلام بخش بین الملل به دکور و فضای هنری مراسم اشاره و عنوان کرد که میهمانان خارجی بسیار جشنواره سینماحقیقت را ستایش کردند و تحت تاثیر نظم و استقبال مردم قرار گرفته بودند.
*فاروقی با اشاره به محمد نیکبخت که به نمایندگی جایزه  فیلمساز بخش بین الملل را دریافت کرد گفت: ایشان برنده همه جوایز هستند، مرد بسیار خوش اخلاق سینما و امین برندگان.
* بهمن کیارستمی که جایزه بهترین کارگردانی مستند ‌بلند بخش بین الملل را دریافت کرد از انداختن عکس خودداری کرد و خیلی سریع پس از دریافت جایزه سن را ترک کرد.
*در بخش بزرگداشت منوچهر مشیری، رخشان بنی اعتماد هم کلاسی او مقابل دوربین عکاسان، جایزه این استاد را که یک فیروزه اصل نیشابور بود به حضار نشان داد.
*در بخش جایزه آوینی فاروقی عنوان کرد که برای ساخت فیلم های جنگی باید جان بر کف بود که مورد تشویق بسیار مهمانان قرار گرفت.
*ماهان خمامی پور پس از دریافت تندیس برنزی شهید آوینی تشکر کوتاهی کرد که فاروقی ادامه داد : ماهان خمامی پور نشانه اختصار  است و باید در ادامه مراسم از او یاد بگیریم.
*محمد رضا وطن دوست بعد از دریافت تندیس نقره‌ای شهید آوینی بیان کرد که  من آدم اختصار نیستم، چون یک سال منتظر چنین روزی بودیم. در ادامه از عوامل فیلم تشکر کرد و گفت خدارا شکر برای سومین سال پیاپی روی صحنه آمدم.
*وحید چاووش که تندیس طلایی شهید آوینی را دریافت کرد از تغییرات در جشنواره شهید آوینی انتقاد کرد و انتقادات او باعث شد فاروقی خطاب به او بگوید: «شب جشن بیاید و رضایت بدین آقای چاووش»
*دکتر وحید حمیدی با صحبت هایش درباره زنان کشور باعث تشویق حاضران شد. این پزشک گفت من نوکر زنان و دختران کشورم هستم و با هر تفکرو آرمانی که هستید باید بگویم زنان زیبای ایرانی متعلق به مردان ایرانی هستند. این زنان در جامعه و در همه عرصه ها حضور دارند.
*دیگر بزرگداشت این جشنواره  به حسین ترابی اختصاص داشت که در کلیپ وقتی عنوان کرد که موسیقی محمدرضا شجریان را دوست دارم ، مورد تشویق حاضرین قرار گرفت.
*افشین عزیزی پس از دریافت تندیس بخش موسیقی آن را به داود مرادخانی، شخصیت اصلی فیلم تقدیم کرد.
*در بخش معرفی بهترین موسیقی فاروقی از نوازندگان روی سن که در زمان اهدای جوایز به اجرای موسیقی می پرداختند اشاره کرد که در این بخش باید بلندتر بنوازید. او در حین اهدای جوایز بخش های مختلف، حضار را به سوت زدن تشویق می کرد.
*در بخش دیگر معرفی برگزیدگان جشنواره سینما حقیقت، فاروقی به آرش لاهوتی که برای اهدای جایزه روی سن آمده بود اشاره کرد و گفت: شما بسیار خوش رنگ هستید که با خنده مهمانان سالن همراه شد.
*مهوش شیخ الاسلامی با بیان این که قاب عینک را بدون عینک آوردم گفت: نمی توانم اسامی برندگان را بخوانم و مرتضی رزاق کریمی ،ماریا ماوتی را برنده بخش مستند نیمه بلند اعلام کرد.
*بغض ماریا ماوتی در حین صحبت باعث شد فاروقی بگوید که این جشن به بغض هم احتیاج دارد.
*مهدی بخشی مقدم که موفق به دریافت جایزه بهترین کارگردانی مستند بلند شد،بیان کرد: در سالروز فوت پدرم جایزه گرفتم و این موضوع برایم عجیب بود.
*در بخش آخر معرفی برگزیدگان، نشان فیروزه، تندیس و دیپلم افتخار به فیلم خانه ای برای تو و مهدی شاه محمدی تهیه کننده داده شد که وی از عوامل خواست تا به روی سن بیایند.
*فتح االه امیری کارگردان فیلم «در قلمرو افعی دم عنکبوتی» که جایزه تماشاگران را از آن خود کرد،گفت که نیت کرده اگر جایزه را از این بخش دریافت کند به همراه گروه روی سن بیاید.
*اختتامیه دوازدهمین جشنواره سینما حقیقت به دبیری سید محمد مهدی طباطبایی نژاد، ساعت ۲۱:۳۰ در تالار اندیشه حوزه هنری به کار خود پایان داد.
 
 
کد مطلب: 4118
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *