۰
يکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۳۶
حسین ترابی پس از دریافت تندیس نکوداشت:

نباید از گفتن حقیقت شانه خالی کنیم

حسین ترابی گفت: همه ما در جامعه در کسوتی که هستیم مسئولیتی داریم و نباید شانه خالی کنیم و عرصه را به کسانی واگذار کنیم تا تاریخ را به دروغ بکشند.
نباید از گفتن حقیقت شانه خالی کنیم
به گزارش روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، مراسم بزرگداشت استاد حسین ترابی با حضور حسین انتظامی سرپرست سازمان سینمایی، منوچهر شاهسواری مدیرعامل خانه سینما و سید محمد مهدی طباطبایی نژاد دبیر جشنواره برگزار شد.
استاد حسین ترابی مستند ساز پیشکسوت گفت: «این چرخ و فلک که ما در آن حیرانیم/ فانوس خیال از او مثالی دانیم» این شعر را سال ها قبل حکیم خیام پیش از اینکه برادران لومیر سینما را پایه گذاری کنند، گفته است.
استاد ترابی ادامه داد: در زمان انقلاب، زمانی که همه به فکر بیرون کشیدن گلیم خودشان و به فکر رفتن به فرنگ بودند من، انقلاب اسلامی را با فیلم رنگی 35 متری بدون گفتار متن ضبط کردم چرا که می خواستم بدون هیچ دیدگاه خاصی روایت گر انقلاب شوم. اما این فیلم «برای آزادی»  مدت بیست و پنج سال توسط مدیران تلویزیون مثله و تکه تکه و پخش شد تا اینکه توسط مهندس جعفری جلوه از پستو در آمد و به صورت دجیتال هم در جشنواره سینما حقیقت نشان داده شد.
این استاد پیشکسوت ادامه داد: همه ما در جامعه در کسوتی که هستیم مسئولیتی داریم و نباید شانه خالی کنیم و عرصه را به کسانی واگذار کنیم تا تاریخ را به دروغ بکشند.
وی کیفیت سینمای مستند و جشنواره سینما حقیقت را مدیون حسن خلق سید محمد مهدی طباطبایی نژاد دبیر دوازدهمین جشنواره سینماحقیقت دانست که توانسته آبروی سینما مستند را به آن بازگرداند.
استاد حسین ترابی در پایان گفت: سلام بر آنان که حوادث را دگرگون نمی کنند و حق را می گویند و جز حق نمی گویند.
کد مطلب: 4111
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *