۰
يکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۵

آفریده: بستر را برای پویایی بیشتر مستندسازان فراهم کنیم

محمد آفریده گفت: در شرایط اقتصادی فعلی مهم‌ترین مشکل معیشت مستندسازان است؛ چرا که این بخش از سینما شکننده‌تر از دیگر بخش هاست به همین دلیل ما باید بستر را برای پویایی بیشتر مستندسازان فراهم کنیم.
آفریده: بستر را برای پویایی بیشتر مستندسازان فراهم کنیم
به گزارش روابط عمومی دوازدهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، محمد آفریده مدیرعامل اسبق مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی در خصوص استقبال مخاطبان از جشنواره سینماحقیقت گفت: سینمای مستند، روشنگر و آگاهی بخش است و نسل جوان و خلاقی در آن فعالیت می کنند. در پرتو این نسل است که علاقه مندان به سینمای مستند موج می زنند. حضور علاقه مندان جوان سینمای مستند به این موضوع بازمی گردد که آن ها دوست دارند آینده را در این سینما پیدا کنند.
وی افزود: در سینمای مستند، نباید تنها به برگزاری چند جشنواره، هنر و تجربه و تلویزیون اکتفا کرد. مسوولان و سینماگران باید با جنگ آوری فضا و ظرفیت بیشتری برای مستند به دست بیاورند.
آفریده تاکید کرد: سینمای مستند، سینمایی است که تزکیه و تنبه می دهد. جامعه را آگاه می کند و به همین دلیل است که باید تلاش کنیم مخاطب بالقوه این سینما را بشناسیم تا مشکلات چرخه این سینما حل شود.
وی با اشاره به اینکه از برگزاری دوازدهمین دوره جشنواره خوشحال است گفت: به نظر من در شرایط اقتصادی فعلی مهم ترین مشکل معیشت مستندسازان است. چرا که این بخش از سینما شکننده‌تر از دیگر بخش هاست. ما باید بستر را برای پویایی بیشتر مستندسازان فراهم کنیم.
 
 
کد مطلب: 4090
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *