۰
شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۲۲
علیرضا حسینی:

دورنمای نوید بخش سینماحقیقت، منوط به سیاست های مدیران است

علیرضا حسینی دورنمای نوید بخش سینماحقیقت را منوط به سیاست های مدیران دانست.
دورنمای نوید بخش سینماحقیقت، منوط به سیاست های مدیران است
به گزارش روابط عمومی دوازدهمین جشنواره بین المللی سینماحقیقت، علیرضا حسینی که با تهیه مستند پرتره «سالک فکرت» در این دوره از جشنواره حضور دارد، گفت: این اثر به کارگردانی بیژن شکرریز، درباره زندگی و پرتره علمی دکترغلامحسین ابراهیمی دینانی، استاد فرهیخته و فرزانه فلسفه است وهمه مردم ایشان را به واسطه برنامه های معرفتی پرمخاطب تلویزیون که از شبکه چهارم پخش می شد می شناسند.
وی افزود: غلامحسین ابراهیمی دینانی شخصیت جذاب وچند وجهی دارد که عامه مردم به او علاقه مند هستند و به دلیل شناختی که از او دراین 24 سال داشتم، به همراهی آقای شکرریز تصمیم گرفتیم تا یک فیلم بلند درباره ایشان بسازیم که البته مدت زمان اصلی فیلم 137 دقیقه بود ولی به دلیل استاندارد شدن فیلم، 90 دقیقه از آن کوتاه شد.
حسینی اظهار کرد: دکتر دینانی به زبان ساده فلسفه را بیان می کند و در ذهن مخاطبان پرسش ایجاد می کند که از این جهت با اساتید دیگر فلسفه متفاوت است. به نظرم یکی از ویژگی های این مستند پرتره این است که بسیار بی پرده دکتر دینانی در این فیلم به تصویر کشیده شده که امیدوارم همه آن را دوست داشته باشد.
وی در ادامه عنوان کرد: من اطمینان دارم مخاطبان  فیلم را دوست خواهند داشت، چون در این مستند به شکل واقع گرایانه پیش رفتیم و با کارگردان هم نظر بودیم که دخل و تصرفی در فیلم صورت نگیرد و بتوانیم آن چه را که وجود دارد به بهترین نحو نمایش دهیم. ما نیز در حد توان تلاش کردیم تا پرتره  اجتماعی و علمی او را به شکل صحیح نمایش دهیم.
حسینی گفت: انسان ها بسیار صریح و رک از این شخصیت تعریف و یا انتقاد می کنند. در مجموع ابراهیمی دینانی بسیار دوست داشتنی و مهربان است و به نظرم مردم بعد از دیدن فیلم او را بیشتر از پیش دوست خواهند داشت.
علیرضا حسینی یادآور شد: من در این سال ها به واسطه عضویت در انجمن تهیه کنندگان فیلم مستند، بیشتر در این حوزه فعالیت می کنم که به نظرم جشنواره سینماحقیقت در این دوازده دوره بسیار خوب عمل کرده واین جشنواره، فرهنگی ترین رخداد سینمایی کشور و یکی از مهم ترین جشنواره های خاورمیانه در دنیا است. دورنمای نوید بخش سینماحقیقت منوط به سیاست های مدیران است که تاکنون به شکل مطلوبی عمل کرده است.
دوازدهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم مستند ایران سینماحقیقت، تا 25 آذر  1397 به دبیری سید محمد مهدی طباطبائی نژاد در پردیس سینمایی چارسو ادامه دارد.
 
 
کد مطلب: 4052
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *