۰
جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۱۳

نمایش هفت مستند در ششمین روز جشنواره با حضور میهمانان ویژه

هفت مستند در ششمین روز از دوازدهمین جشنواره سینماحقیقت با حضور کارگردان و میهمانان ویژه نمایش داده شدند.
نمایش هفت مستند در ششمین روز جشنواره با حضور میهمانان ویژه
به گزارش روابط عمومی دوازدهمین جشنواره بین المللی سینماحقیقت، مستندهای «شادی در ایران»، «آبی به رنگ آسمان»، «زمان»، «فقدان»، «دلبند»، «پل های زمان» و«اسرار دریاچه » در ششمین روز از دوازدهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم مستند سینماحقیقت، جمعه 23 آذرماه با حضور کارگردانان وبرخی مهمانان نمایش داده شدند.
 
مستند«شادی در ایران»
معرفی مستند «شادی در ایران» با حضور والتر استفان کارگردان، درسانس 14 و سالن شماره سوم برگزار شد.
پیام والتر استفان درغیاب این کارگردان برای مخاطبان قرائت شد: «من هرگز سفر خود را در سال 2017 و مردم دوست داشتنی، مهربان و میهمان نواز ایران را از یاد نمی برم و برای آن ها آرزوی صلح و شادی می کنم.»
 
مستند«آبی به رنگ آسمان»
معرفی مستند «آبی به رنگ آسمان» با حضور امیر رفیعی کارگردان، علی فتح الله زاد مدیرعامل اسبق استقلال،عنایت آتشین پیشکسوت فوتبال وعوامل فیلم درسانس 16 و سالن شماره شش برگزارشد.
امیر رفیعی کارگردان فیلم از علی فتح الله زاده تهیه کننده وعنایت آتشین پیشکسوت فوتبال تیم استقلال دعوت کرد تا درباره ایرج دانایی فر که به تازگی فوت کرده صحبت کنند. فتح الله زاده گفت: امیدوارم سمت و سوی تیم محبوبمان استقلال همان طور که همیشه این تیم جزء اولین ها است در سینما هم جزء اولین ها باشد.
وی در ادامه فوت ایرج دانایی فر را تسلیت گفت و افزود: امیدوارم در آینده کارهای بزرگتری انجام دهیم و انشالله ستاره سوم تیم استقلال را که گرفتیم یک فیلم سینمایی بسازیم.
این صحبت های فتح الله زاده با تشویق حاضران رو به رو شد و سپس به احترام دانایی فر حاضران یک دقیقه سکوت کردند.
در ادامه عنایت آتشین پیشکسوت فوتبال استقلال هم گفت: ایرج دانایی فر یکی از ستاره های پرفروغ تاج  به زمین فرود کرد و من یک تاجی هستم.
 
مستند«زمان»
معرفی مستند «زمان» با حضورماریا ماوتی کارگردان وعوامل فیلم سانس 16 و درسالن شماره یک برگزار شد.
ماریا ماوتی گفت: من درباره فیلم چیزی نمی گویم و دوست دارم فیلم را ببینید. امیدوارم بعد از فیلم شرمنده کسانی که روی زمین به تماشای فیلم نشستند نشوم.  

مستند«فقدان»
معرفی مستند«فقدان» با حضورفاطمه ذوالفقاری کارگردان و عوامل فیلم درسانس 16 ودرسالن شماره یک برگزار شد.
فاطمه ذوالفقاری کارگردان فیلم بیان کرد: از کاراکترهای فیلم آزاده و صابر تشکر می کنم که جایشان دراین جا خالی است.
 
مستند«دلبند»
معرفی مستند «دلبند» با حضوریاسر طالبی کارگردان و الهه نوبخت تهیه کننده درسانس 18 ودرسالن شماره یک برگزار شد.
الهه نوبخت تهیه کننده گفت: ما کمتر از یک ماه پیش، با این فیلم در آمستردام بودیم که اتفاقات خوبی برای فیلم افتاد و اگر اندکی موفقیت برای فیلم حاصل شده برای زحمات عوامل فیلم است که تشکر می کنم.
 
 مستند «اسرار دریاچه» 
معرفی مستند «اسرار دریاچه» با حضور آرمین ایثاریان کارگردان، نیک نام دهمیانی و اردلان میرزا نصیر غواصان این مستند در سانس 16 سالن شماره چهار به نمایش درآمد.
آرمین ایثاریان، کارگردان «اسرار دریاچه» از حضور فرشته صدرعرفایی و مجید برزگر تشکر کرد. نیک نام دهمیانی و اردلان میرزا نصیر غواصان این مستند بودند که دقایقی با مخاطبان صحبت کردند. دهمیانی گفت: غواصی در این دریاچه بسیار سخت بود. ما دو سال درگیر این کار بودیم و زمانی با آقای ایثاریان آشنا شدیم که کار پژوهش را انجام داده بودند. میرزا نصیر هم گفت: مهم ترین نکته این غواصی این بود که ما نمی دانستیم آن زیر چه خبر است.
 
 
 
کد مطلب: 4043
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *