۰
پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۲۳
همایون ارشادی:

باید محدودیت‌ها در سینمای مستند برداشته شود

​​​​​​​همایون ارشادی بازیگر سینما معتقد است که محدودیت ها در سینمای مستند اجازه نمی دهد که نسل فیلمسازان امروز به سمت کارهای نو و ایده های جدید بروند.
باید محدودیت‌ها در سینمای مستند برداشته شود
به گزارش روابط عمومی دوازدهمین جشنواره سینماحقیقت، همایون ارشادی بازیگر سینما درباره جشنواره سینماحقیقت گفت: تنها جشنواره ای است که آن را هر سال دنبال می کنم. جشنواره و سینمای مستند را به همه جشنواره های دیگر ترجیح می دهم. سینمای مستند و آثار گروه هنر و تجربه واقعا ازسینمای داستانی بهتر هستند و چیزهای جدیدی می بینید که در بزرگان سینما کمتر به سراغ آن می روند. در واقع به نوعی نوآوری در آثار نسل جوان و علاقه مند به سینما در این گونه از فیلم ها بیشتر است. 
وی در ادامه بیان کرد: کارگردان های بزرگ سینما، مسیر خودشان را پیدا کرده اند و خط فکری تازه ای ندارند اما نسل امروز به تکنولوژی سینما کمک می کنند و ایده های جذابی را برای ساخت آثارشان انتخاب می کنند.
ارشادی درباره مضمون فیلم های مستند در این دوره از جشنواره گفت: محدودیت ها در سینمای مستند اجازه نمی دهد که نسل فیلمسازان امروز به سمت کارهای نو و ایده های جدید بروند. از طرفی  هیات انتخاب اغلب فیلم هایی که انتخاب می کنند، مضمون هایی مشابه هم و در رابطه با معضلات اجتماعی است. گاهی همراه با سیاست های جشنواره سینمای مستند می توان مستندهای خوب را هم گلچین کرد و در معرض تماشا گذاشت. 
دوازدهمین دوره جشنواره بین المللی سینماحقیقت تا ۲۵ آذر ماه به دبیری سیدمحمدمهدی طباطبایی نژاد در پردیس سینمایی چارسو به کار خود ادامه خواهد.
کد مطلب: 3958
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *