کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

نشست جشنواره مستند بیک اسکای برگزار شد

21 آذر 1397 ساعت 17:14

نخستین نشست از دومین روز بازار فیلم با حضور داگ هاویس دیویس مدیر جشنواره مستند بیک اسکای با موضوعیت چگونگی انتخاب فیلم در این جشنواره برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی دوازدهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، داگ هاویس دیویس در چهارمین روز از دوازدهمین جشنواره سینما حقیقت با حضور در نخستین نشست بازار فیلم گفت: جشنواره بیک اسکای در قسمت شمال غرب آمریکا برگزار می شود. من در ابتدا موسس و مدیر اجرایی این جشنواره بودم و در حال حاضر فقط این جشنواره را برگزار می کنم.
وی ادامه داد: جشنواره بیک اسکای از سال 2014 تاسیس شده و گروهی از فیلمسازان مستند با هدف مشترک یعنی ایجاد تغییر در جامعه این جشنواره را راه اندازی کرده اند.
داگ هاویس دیویس تاکید کرد: مردم منطقه ما اشتیاق بسیاری نسبت به مستند دارند. جشنواره بیک اسکای در مدت ده روز برگزار می شود. در اولین دوره ها نزدیک به 200 مستند از سراسر دنیا در جشنواره نمایش داده می شد.
وی با بیان این که مردم کشورش به سینمای بدون واسطه علاقه دارند، تصریح کرد: در حال حاضر بیش از دو هزار فیلم به جشنواره ما فرستاده می شوند که من رئیس هیئت گزینش آن هستم. البته گروهی از فیلمسازان با تجربه گزینش اولیه را انجام می دهند و بعد من و همکارم آن ها را می بینیم.
هاویس با اشاره به حضور فیلمسازان ایرانی در این جشنواره توضیح داد: ما در طول برگزاری جشنواره بیک اسکای با مشکلات فیلمسازان ایرانی برای ارسال فیلم آشنا شدیم و در حال حاضر فرصتی را فراهم کردیم تا آن ها مجبور به پرداخت پول ثبت نام اولیه نباشند. این تصمیم باعث شد تا حضور مستندسازان ایرانی در جشنواره ما به رتبه سوم برسد.
وی ادامه داد: ما هر سال یکسری از فیلم ها را با موضوع خاص در فهرست فیلم های جشنواره قرار می دهیم، اما هر فیلمی با هر موضوعی مورد توجه ماست. معمولا در هر دوره دو برنامه چشم انداز درباره مستندسازهایی که در حال پیشرفت هستند، در جشنواره داریم.
وی تاکید کرد: ما به سابقه فیلم و حضورش در جشنواره های دیگر اهمیت نمی دهیم، آنچه بیشتر توجه ما را جلب می کند، فرم فیلم است.
هاویس در پاسخ به اینکه آیا برای فیلم هایی که نمایش اولیه شان در جشنواره بیک اسکای باشد امتیازی در نظر گرفته می شود گفت: اینکه اولین نمایش فیلم در جشنواره ما باشد، اتفاق بسیار خوبی است. نمایش دوم مانعی برای حضور فیلم در جشنواره ما نیست.
وی درباره اینکه چرا این جشنواره در بخش فیلم بلند هم مانند فیلم کوتاه مدنظر جایزه آکادمی اسکار قرار نمی گیرد توضیح داد: این موضوعی است که باید از آن ها بپرسید. کمیته آکادمی اسکار بسیار سخت گیر هستند. اضافه شدن ما به بخش فیلم بلند نیاز به زمان دارد. ما از فیلم کوتاه شروع کردیم.
 


کد مطلب: 3907

آدرس مطلب :
http://www.irandocfest.ir/fa/news/3907/نشست-جشنواره-مستند-بیک-اسکای-برگزار

سینما حقیقت
  http://www.irandocfest.ir