۰
چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۲۶

رونمایی از کتاب «دو رگه(فیلم‌های هیبرید)» در جشنواره سینماحقیقت

کتاب فیلم مستند «دو رگه(فیلم‌های هیبرید)» نوشته احمد ضابطی جهرمی با طراحی جلد پرویز بیانی، فردا 22 آذر ماه در جشنواره سینماحقیقت رونمایی می‌شود.
رونمایی از کتاب «دو رگه(فیلم‌های هیبرید)» در جشنواره سینماحقیقت
به گزارش روابط عمومی دوازدهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، مراسم رونمایی از کتاب فیلم مستند «دو رگه(فیلم‌های هیبرید)» با حضور احمد ضابطی جهرمی نویسنده و محمد تهامی نژاد پیشکسوت سینمای مستند در پنجمین روز جشنواره بین المللی سینماحقیقت در پردیس سینمایی چارسو برگزار می شود. 
کتاب فیلم مستند «دو رگه(فیلم‌های هیبرید)» درباره مستندی به همین عنوان است که جلد آن را پرویز بیانی طراحی کرده و با قیمت 30 هزار تومان در نشر رونق منتشر شده است.
در یادداشتی که پشت جلد این کتاب منتشر شده، آمده است: «قابلیت های فیلم مستند برای ترکیب یا پیوند با فیلم داستانی و فیلم انیمیشن موجب پیدایش انواع جدیدی از طیف فیلم های دورگه(هیبرید) شده که هر یک با درجات متفاوتی، به غنای بیان هنر سینما در جهت افزایش توان روایت، توصیف و بازنمایی واقعیت و تخیل افزوده اند. زیرگونه های متفاوت و متنوعی از فیلم ها در مرز تداخل مستند و غیره مستند، و از ترکیب داستان، تخیل و واقعیت- به ویژه در چند دهه اخیر- ظهور و رشد کرده اند که با عنوان گروه «فیلم های هیبرید» می شناسیم. مولف کتاب – دکتر احمد ضابطی جهرمی – به معرفی، بررسی و تحلیل ویژگی های ساختاری این گروه از مستندهای دورگه، با ارجاع به طیف گسترده و متنوعی از فیلم های ایرانی و خارجی، با رویکرد به مقوله شکل شناسی و گونه شناسی فیلم مستند پرداخته است.»
این مراسم پنجشنبه 22 آذرماه ساعت 18 و 30 دقیقه در سالن شماره دو پردیس سینمایی چارسو برگزار می شود.
کد مطلب: 3900
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *