۰
چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۹
علیرضا تابش:

سینمای ملی کشور مدیون سینمای مستند است

علیرضا تابش معتقد است: سینمای ملی کشور مدیون سینماگرانی است که سال های سال آثار مهمی را در سینمای مستند خلق کردند.
سینمای ملی کشور مدیون سینمای مستند است
به گزارش روابط عمومی دوازدهمین جشنواره سینماحقیقت، علیرضا تابش مدیر عامل بنیاد سینمایی فارابی عنوان کرد: جشنواره سینماحقیقت وارد ایستگاه دوازدهم شد و امسال شاهد نمایش گزیده فیلم ها در دوازده مرکز استان و نقاط مختلف کشور هستیم که اتفاق خوشایندی است و  نشان می دهد که نمایش آثار روز سینمای مستند در کشور به یک مطالبه بین علاقه مندان سینما در سراسر کشور تبدیل شده است.
وی در ادامه از دبیر جشنواره‌ و فعالان این حوزه که به این نیاز و مطالبه پاسخ داده اند و زمینه ای را فراهم می کنند که گزیده فیلم های مستند در شهرهای بزرگ کشور و استان ها به نمایش در بیایند تشکر کرد.
علیرضا تابش با ابراز خرسندی از صف های طولانی علاقه مندان به سینمای مستند که برای تماشای فیلم های مورد علاقه شان وارد سالن می شوند گفت: در این بین شاهد حضور علاقه مندان شهرستانی هم هستیم که از نقاط دوردست آمدند تا فیلم های مورد علاقه شان را در محل برگزاری جشنواره ببینند که همه این ها نشانه های خوب و ارزشمندی از رشد و توسعه فرهنگی در کشور ما است.
وی با اشاره به این که ریشه های سینمای ملی ما از آبشخور سینمای مستند تغذیه می کند، گفت: جشنواره سینماحقیقت مخاطبان فهیمی دارد که به طور جدی فیلم ها را دنبال می کنند و برای من به عنوان مدیر سینمایی جالب است، چون اغلب فعالان فرهنگی به دنبال فیلم های جشنواره فیلم فجر هستند، در حالی که امسال بیش از پانزده نفر از دوستان در رشته های مختلف از سیاستمدار، روزنامه نگار،مدیر اجرایی، سوالاتی درباره این جشنواره داشتند و من راهنمایی کردم.
تابش در ادامه تصریح کرد: این استقبال به این دلیل است که سال های گذشته فیلم سازان مستند توانستند روی مخاطبان اثرگذار باشند به همین دلیل هر سال افکار عمومی در تقویم سالانه انتظار جشنواره مستند را می کشند.
مدیر عامل بنیاد سینمایی فارابی گفت: برای آینده این جشنواره به عنوان یک نهاد جدی و موثر در فرهنگ بصری کشور آرزوهای خوب دارم و معتقدم سینمای ملی ما مدیون سینماگرانی است که سال های سال آثار مهمی را در سینمای مستند خلق کردند ،نسل نو را پرورش دادند و برای ما مستند را به گونه ی مهم سینمایی‌ در کشور تبدیل کرده اند.
وی در پایان خاطرنشان کرد: این پیشرفت به گونه ای است که در حوزه پخش بین الملل، خارجی ها تنها به دنبال فیلم های داستانی ایرانی نیستند و دائما پخش کنندگان و همکاران جشنواره های خارجی سراغ فیلم های مستند را می گیرند. امیدوارم بازار فیلمی که در این جشنواره برپا شده محلی برای تبادل آثار سینمایی و معرفی هر چه بهتر سینمای مستند کشورمان به جهان باشد.
 
کد مطلب: 3895
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *