کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

در دومین نشست بازار فیلم مطرح شد:

جایزه بزرگ تسالونیکی به یک فیلم ایرانی- فرانسوی رسید

20 آذر 1397 ساعت 19:04

برنامه ریز جشنواره تسالونیکی یونان عنوان کرد که سال گذشته جایزه اول این جشنواره به کار مشترکی از ایران و فرانسه تعلق گرفت.


به گزارش روابط عمومی جشنواره بین المللی سینماحقیقت، در دومین نشست اولین روز بازار فیلم مستند، النا سوبیرا روکا، مدیر فرهنگی و برنامه ریز جشنواره مستند بارسلون، درباره جشنواره مستند بارسلون اسپانیا و آنا میلوسی، مدیر روابط عمومی و برنامه ریز جشنواره تسالونیکی یونان از جشنواره مستند تسالونیکی گفتند.
آنا میلوسی با بیان اینکه جشنواره تسالونیکی بیست دوره است که برگزار شده؛ عنوان کرد: در مارچ 2019 بیست و یکمین دوره این جشنواره برگزار می شود و پیشینه بیست ساله آن، اهمیت فیلم مستند را در بین مستندسازان و مردم نشان می دهد.
میلوسی در ادامه با عنوان این مطلب که سال گذشته، جشنواره آنها 70 هزار نفر بازدید کننده داشته، اظهار کرد: 350 فیلم از 50 کشور در آن نمایش داده شد و 1000 نفر مهمان از اقصی نقاط جهان به این جشنواره آمده بودند. بازار فیلم برای جشنواره تسالونیکی خیلی ارزشمند است و حدود 500 فیلم در آنجا عرضه می شود.
مدیر روابط عمومی و برنامه ریز جشنواره تسالونیکی یونان، این جشنواره را مورد اعتماد فیلمسازان دانست چرا که دروازه ای برای ورود فیلمشان به دنیا و نمایش است.
 وی ادامه داد: هر سال بیش از 100 کارشناس حرفه ای، فیلم ها را بازبینی کرده و از میان آن ها موارد مورد نظرشان را انتخاب و خریداری می کنند.
آنا میلوسی هدف از این جشنواره را رساندن فیلم های مستند به شبکه های تلویزیونی و از فروش 130 فیلم مستند در هر دوره از جشنواره خبر داد.
میلوسی درباره جوایز این جشنواره گفت: جشنواره تسالونیکی دو جایزه بزرگ دارد که یکی از آنها 15 هزار یورو است و برای پست پروداکشن و اتمام فیلم و دیگری 7 هزار یورو است و مخصوص موسیقی فیلم است.
برنامه ریز جشنواره تسالونیکی یونان، با اشاره به این مطلب که جایزه اول این جشنواره سال گذشته به کار مشترکی از ایران و فرانسه تعلق گرفته است؛ گفت: تا روز یکشنبه فیلمسازان وقت دارند تا فیلم و یا لینکی از فیلم را در دسترس او قرار دهند تا برای جشنواره بعدی مورد بررسی قرار بگیرند.
در ادامه این نشست النا سوبیرا روکا، مدیر فرهنگی و برنامه ریز جشنواره مستند بارسلون، به معرفی این جشنواره پرداخت.
النا سوبیرا روکا با اشاره به این مطلب که در جشنواره مستند بارسلون ایرانی های بسیاری همیشه شرکت داشته اند؛ گفت: جشنواره ما یک جشنواره بیست و دوساله است، هر سال پذیرای هزاران مستند ساز هستیم و جشنواره مستند بارسلون مهمترین رویداد سینمای مستند در کل اسپانیا است.
روکا درباره بازار جشنوراه فیلم مستند این جشنواره گفت: مهمترین بازار مستند در جنوب اروپا را جشنواره ما دارد که بسیاری از حرفه ای در آن جمع می شوند. هدف اصلی ما هم به اشتراک گذاشتن، خلاقیت و استعداد مستندسازان با تماشاگران عادی  است.
مدیر فرهنگی و برنامه ریز جشنواره مستند بارسلون با بیان اینکه در این رویداد به دنبال فیلم های با کیفیت هستند و محدودیت موضوعی برای انتخاب فیلم ها ندارند، عنوان کرد: جشنواره ما مدرسه آموزشی دارد که در تمام طول سال فعالیت می کند. ضمن اینکه بخشی به عنوان صنعت فیلم مستند داریم.
وی ادامه داد: هر سال بیش از 50 پروژه برای معرفی انتخاب می شوند که مشتاق دیدن فیلم های ایرانی در این بخش هستیم. همچنین در جشنواره ما بخشی برای فیلم های تعاملی گنجانده شده است.
النا سوبیرا روکا 45درباره نمایش فیلم ها در این جشنواره اضافه کرد: فیلم ها در طی دو هفته در ده شهر مختلف اسپانیا همزمان با بارسلون نمایش داده می شوند. 15 هزار نفر در سالن ها حضور پیدا می کنند اما پلت فورم آنلاینی هم داریم که فیلم ها در آنجا عرضه می شوند. این پلت فورم بسیار مورد توجه و شناخته شده است و سال گذشته از ترکیب سالن سینما و بخش آنلاین به 26 هزار تماشاگر رسیده بودیم.
مدیر فرهنگی و برنامه ریز جشنواره مستند بارسلون، با اشاره به اینکه زمان شرکت در این جشنواره تمام شده است؛ گفت: اگر فیلمسازان علاقمند به این جشنواره هستند و فیلم های تمام شده ای دارند که زمان آن ها بالای 45 دقیقه است می توانند آنها را به ما برسانند. همچنین زمان برای ثبت نام فیلم های تمام شده تا آخر ژانویه وجود دارد و می توانید در سایت این جشنواره ثبت نام داشته باشید.


کد مطلب: 3881

آدرس مطلب :
http://www.irandocfest.ir/fa/news/3881/جایزه-بزرگ-تسالونیکی-یک-فیلم-ایرانی-فرانسوی-رسید

سینما حقیقت
  http://www.irandocfest.ir