۰
دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۶

مستندساز ایتالیایی کارگاه «دراماتورژی در فیلم مستند» جشنواره سینماحقیقت را برگزار می‌کند

جان‌فرانکو پانونه مستندساز 55 ساله اهل ناپل ایتالیا که با فیلم مستند «دنیای زا» در بخش مستندهای پرتره دوازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت حضور دارد، همزمان با سفر به تهران، کارگاه «دراماتورژی در فیلم مستند» جشنواره را نیز برگزار خواهد کرد.
مستندساز ایتالیایی کارگاه «دراماتورژی در فیلم مستند» جشنواره سینماحقیقت را برگزار می‌کند
به گزارش روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، پانونه پس از فارغ‌التحصیلی در رشته تاریخ و نقد سینما از دانشگاه La Sapienza ایتالیا، در دهه 90 سه‌گانه‌ی آمریکا American Trilogy را با عناوین آمریکای کوچک، نامه‌ای از آمریکا، آمریکا در رم، کارگردانی کرد.
او در سال 2001 مستند بلند Latina/Littoria را ساخت که برنده بهترین فیلم غیرداستانی جشنواره تورینو و جایزه Rai در جشنواره سینمای مدیترانه شد.
مستند «به آتشفشان» Sul Vulcano او که در 2014 تهیه شد، به جشنواره لوکارنو سوئیس راه یافت. در سال 2015 همم مستند «کوچکترین کشور جهان» را ساخت که برنده جایزه روبان نقره‌ای شد. مستند Ambrogio Sparagna Lascia stare I santi   وی نیز از منتخبین جشنواره رم در سال 2016 بود.
آخرین پروژه مستند پانونه «دنیای زا» MONDO ZA است که با موضوع "چزاره زاواتینی" یکی از پیشگامان سینمای نئورئالیسم ایتالیا ساخته شده و در جشنواره امسال سینماحقیقت روی پرده می‌رود.
جان‌فرانکو پانونه به آموزش فیلم‌سازی مستند در شهر رم مشغول است و همچنین به عنوان استاد در مقطع کارشناسی ارشد سینما و تلویزیون، در دانشگاه شهر ناپل ایتالیا به تدریس می‌پردازد.
*دوازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» طی روزهای ۱۸ تا ۲۵ آذرماه ۱۳۹۷ به دبیری «سیدمحمدمهدی طباطبایی‌نژاد» در پردیس سینمایی چارسو برگزار خواهد شد.
 
کد مطلب: 3597
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *