۰
شنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۵
56 فیلم مستند خارجی از 33 کشور در جشنواره سینماحقیقت روی پرده می‌رود

آلمانی‌ها در صدر خارجی‌های سینماحقیقت

از جمع 56 فیلم مستند تولیدی 33 کشور خارجی که در بخش‌های مختلف بین‌المللی دوازدهمین دوره جشنواره سینماحقیقت روی پرده می‌روند، آلمانی‌ها با 8 فیلم در صدر جای گرفتند.
آلمانی‌ها در صدر خارجی‌های سینماحقیقت
به گزارش روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، پس از آلمانی‌ها، فیلمسازان کشورهای فرانسه، ایتالیا و آمریکا با 5 فیلم در رتبه دوم این فهرست جای گرفتند.
از کشور روسیه نیز 4 فیلم در جشنواره روی پرده می‌رود.
کشورهای هلند، نروژ، سوئیس، هند، 3 فیلم دارند.
مستندسازان لهستان، یونان، دانمارک، ترکیه، انگلستان، اتریش، سوئد و فنلاند هم با 2 فیلم در جشنواره‌ی دوازدهم حقیقت حضور پیدا کرده‌اند.
سایر کشورهایی که با یک فیلم به سینماحقیقت آمده‌اند، به این شرح هستند: برزیل، اسپانیا، مجارستان، جمهوری چک، کرواسی، ایرلند شمالی، مکزیک، استرالیا، قطر، ازبکستان، لتونی، لیتوانی، استونی، تانزانیا، هنگ‌کنگ و نپال
بدیهی است که برخی فیلم‌ها، تولید مشترک کشورهای مختلف است.
به این ترتیب، دوازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت میزبان آثاری از تمامی قاره‌های جهان؛ شامل آسیا، اروپا، آمریکای شمالی و حوزه کارائیب، آمریکای لاتین، آفریقا و اقیانوسیه است.
*مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی، دوازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را طی روزهای 18 تا 25 آذرماه 1397، با شعار «حقیقت بهترین راهنماست» که از فرمایشات حضرت علی(ع) است، در پردیس سینمایی «چارسو» شهر تهران برگزار خواهد کرد.
 
کد مطلب: 3560
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *