۰
دوشنبه ۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۲

سینماحقیقت؛ لانگلی و فرشته‌هایی که از جنس نورند

جیمز لانگلی مستندساز مستقل و برجسته‌ی آمریکایی، با فیلم مستند «فرشته‌ها از جنس نورند» سومین حضور خود در جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت را تجربه می‌کند.
سینماحقیقت؛ لانگلی و فرشته‌هایی که از جنس نورند
به گزارش روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، در خلاصه موضوع این اثر مستند آمده است: «فرشته‌ها از جنس نورند، فیلمی که در طول سه سال ساخته شده است، زندگی دانش‌آموزان و معلمان مدرسه‌ای در یکی از محلات قدیمی کابل را دنبال می‌کند که پس از مناقشات گذشته، به آرامی در حال بازسازی است. فیلم با ترکیب تاریخ معاصر افغانستان و نمای این روزهایش، تصویر خودمانی و منحصر به‌فردی از جامعه‌ای ارائه می‌کند که در سایه جنگ به زندگی ادامه می‌دهد...»
«فرشته‌ها از جنس نورند» در مدت زمان 117 دقیقه، تولید مشترک سال 2018 کشورهای آمریکا، دانمارک و نروژ است.
جیمز لانگلی پیش از این، با دو فیلم مطرح خود «عراق تکه‌تکه شده» و «مادر ساری» در دوره‌های گذشته جشنواره سینماحقیقت حضور داشت.
وی با این دو فیلم، به ترتیب نامزد اسکار بهترین مستند سینمایی (2006) و بهترین مستند کوتاه (2007) شده بود.
سه جایزه بهترین فیلم مستند، بهترین فیلمبرداری و بهترین تدوین، نشان «نستور آلمندروس» جشنواره حقوق بشر، جایزه فدراسیون جهانی منتقدان فیلم جشنواره تسالونیکی، جایزه انجمن بین‌المللی فیلم مستند، تندیس «هوگو طلایی» بهترین مستند جشنواره شیکاگو، از افتخارات جیمز لانگلی در عرصه‌ی سینمای مستند است.
*دوازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» طی روزهای ۱۸ تا ۲۵ آذرماه ۱۳۹۷ به دبیری «سیدمحمدمهدی طباطبایی‌نژاد» در پردیس سینمایی چارسو برگزار خواهد شد.
 
کد مطلب: 3508
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *