۰
يکشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۸

ملکی: سینماحقیقت باعث دیده شدن عوامل فنی سینمای مستند می‌شود

انسیه ملکی که سال گذشته با صداگذاری چهار فیلم مستند، یکی از پرکارترین صداگذاران جشنواره سینماحقیقت بود، حضور در این جشنواره را یکی از بهترین شیوه‍ها برای دیده شدن عوامل فنی سینما می‌داند.
ملکی: سینماحقیقت باعث دیده شدن عوامل فنی سینمای مستند می‌شود
به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، انسیه ملکی سینماحقیقت را جشنواره‌ای مهم و معتبر در عرصه سینمای مستند ایران عنوان کرد و افزود: برای فیلمسازان و عواملی که در حوزه مستند فعالیت دارند، قطعاً یکی از بهترین شیوه‍های دیده شدن فعالیت‌شان حضور در جشنواره سینماحقیقت است.
وی تاکید کرد: هر ساله به تعداد خانم‌های فعال در عرصه‌ی مستندسازی افزوده می‌شود و این موضوع را نمی‌توان نادیده گرفت، اما فارغ از جنسیت هر فردی که کار خود را درست، با تسلط و با علاقه انجام دهد، دیر یا زود دیده خواهد شد.
ملکی با اشاره به تعداد اندک بانوانی که در زمینه‌ی صداگذاری فعال هستند، گفت: در رشته تدوین خانم‌های بسیاری در حوزه مستند و داستانی فعال و البته موفق هستند، اما این موضوع در طراحی و ترکیب صدا کمتر است و به نسبت خانم‌های کمی در این حوزه فعال هستند. البته فرقی هم ندارد که چه رشته‌ای را خانم‌ها یا آقایان انجام می‌دهند؛ مهم کیفیت کاری است که ارائه می‌شود.
وی ادامه داد: طراحی صدا رشته‌ای هنری است که باید برای فعالیت در آن بسیار صبور و علاقمند به کار باشید. داشتن این خصلت‌ها باعث شنیده شدن کار شما می‌شود.
صداگذار مستند «در جستجوی فریده» در پاسخ به این پرسش که چه پیشنهادی برای بهتر دیده شدن بانوان عرصه مستند در جشنواره سینماحقیقت دارید، گفت: عدالت در انتخاب فیلم‌ها و انتخاب درست آن‌ها براساس معیارهای درست و خارج از پس‌زمینه‌ی شخصی و رزومه‌ی افراد، مسلما بهترین پیشنهاد است. در سینمای مستند امروز ایران خانم‌ها توانایی‌های بالایی دارند و تفاوتی میان کار آن‌ها با مردان وجود ندارد.
 
کد مطلب: 3394
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *