۰
شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۳
آذرنیا؛ مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز:

جشنواره «سینماحقیقت» بستر مناسبی برای معرفی هویت «تبریز» است

مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز، جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت را بستر مناسبی برای معرفی هویت و فرهنگ تبریز دانست.
جشنواره «سینماحقیقت» بستر مناسبی برای معرفی هویت «تبریز» است
به گزارش روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت به نقل از سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز، حسین آذرنیا ظهر شنبه (11 آذرماه 96) در نشست مشترک با رسانه‌ها و مستندسازان موفق تبریز با اشاره به اینکه مستندسازان تبریزی در طول سالیان گذشته آثار شایسته‌ای را با مضامین مختلف خلق کرده‌اند، اظهار داشت: جشنواره سینماحقیقت فضای مناسبی را برای فعالان عرصه فیلم و مستند فراهم آورده تا در این راستا بیش از پیش به این حوزه پرداخته و در عین حال تاریخ این شهر را که در بناهای تاریخی این شهر نهفته شده است، به نمایش بگذارند.
وی مستندسازی را صنعت و هنری مظلوم دانست که در شرایط مختلف مغفول واقع شده است.
آذرنیا در ادامه افزود: سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز در سایه وجود فعالان مستندساز در تبریز، از حضور در جشنواره سینماحقیقت حمایت کرد تا عرصه را برای بسط و گسترش مستندسازی فراهم کند.
وی در تشریح ابعاد مختلف جشنواره سینماحقیقت و نحوه حضور مستندسازان تبریز در این رویداد اظهار داشت: در بخش «نکوداشت سینمای مستند آذربایجان شرقی» این جشنواره که با مشارکت سازمان فرهنگی- هنری شهرداری تبریز برگزار می‌شود، 20 فیلم منتخب از آثار مستندسازان آذربایجان شرقی به نمایش درآمده و در مراسم اختتامیه‌ی جشنواره از آنان قدردانی خواهد شد.

این مدیر هنری افزود: این 20 مستندساز در طول جشنواره هم میهمان سینماحقیقت بوده و همچنین غرفه‌ای در پردیس سینمایی چارسو برای معرفی شهر تبریز در آستانه تبریز 2018 به سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تبریز اختصاص داده می‌شود.
آذرنیا در ادامه سخنان خود با بیان اینکه سئانس ویژه بخش نکوداشت سینمای مستند آذربایجان شرقی هر هفت روز برپایی جشنواره در پردیس سینمایی چارسو را شامل می‌شود، گفت: در این میان یک روز بصورت کامل به سینمای مستند تبریز اختصاص داشته و با سخنرانی شهردار تبریز، اعضا محترم کمیسیون فرهنگی شورا و مدیران شهری همراه خواهد بود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به معرفی شهر «تبریز» به عنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام در سال 2018 اظهار داشت: آیین «نکوداشت سینمای مستند آذربایجان شرقی» جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت با حضور میهمانان برجسته‌ی ایرانی وخارجی از 54 کشور و در روزهای منتهی به سال جدید میلادی (‌2018‌) برگزار شده که می‌تواند معرف شهر تبریز به بسیاری از هنرمندان و فیلمسازان برجسته در جهان باشد.
مدیرعامل سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تبریز در پایان گفت: پس از پایان جشنواره کاروان سینماحقیقت متشکل از 70 نفر از مستندسازان، اساتید و مدیران عازم شهر تبریز شده و طی سه روز با میزبانی سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تبریز، عظمت فرهنگی- هنری شهر تاریخی تبریز را به تصویر می‌کشند.
* مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی، یازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را طی روزهای 19 تا 26 آذرماه 1396، با شعار «حقیقت بهترین راهنماست» که از فرمایشات حضرت علی(ع) است، در پردیس سینمایی «چارسو» شهر تهران برگزار خواهد کرد.
کد مطلب: 2860
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *