۰
سه شنبه ۷ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۵

نکوداشت سینمای مستند «آذربایجان شرقی» در جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت

جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» در یازدهمین دوره برپایی خود، به تکریم سینمای مستند آذربایجان شرقی می‌پردازد.
نکوداشت سینمای مستند «آذربایجان شرقی» در جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت
به گزارش روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، در بخش «نکوداشت سینمای مستند آذربایجان شرقی» این جشنواره که با مشارکت سازمان فرهنگی- هنری شهرداری تبریز و همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی برگزار می‌شود، 20 فیلم منتخب از آثار مستندسازان آذربایجان شرقی به نمایش درآمده و در مراسم اختتامیه‌ی جشنواره، از آنان قدردانی خواهد شد. این 20 مستندساز در طول جشنواره هم میهمان سینماحقیقت بوده و غرفه‌ای در طبقه ششم پردیس سینمایی چارسو برای گپ‌و‌گفت با آنان تخصیص داده می‌شود.
تکریم مصطفی رزاق‌کریمی و سعادتعلی سعیدپور
تکریم دو پیشکسوت سینمای مستند آذربایجان شرقی، از برنامه‌های ویژه این بخش از جشنواره یازدهم «سینماحقیقت» است که طی آن، از آقایان «مصطفی رزاق‌کریمی» و «سعادتعلی سعیدپور» با اهدای نشان فیروزه سینماحقیقت، تندیس جشنواره، لوح تقدیر و هدایای نقدی، تقدیر خواهد شد. «خاطراتی برای تمام فصول» و «ناخدا سلیمان» عنوان دو فیلم منتخب این دو مستندساز تبریزی است که در بخش نکوداشت سینمای مستند آذربایجان شرقی روی پرده می‌رود.
این 20 مستندساز آذربایجان شرقی
اسامی 20 مستندساز اهل آذربایجان شرقی که در بخش «نکوداشت» جشنواره سینماحقیقت با نمایش یکی از آثار مستند منتخب آنها، مورد تقدیر واقع می‌شوند، به این شرح است:
مصطفی رزاق‌کریمی، سعادتعلی سعیدپور، رحیم مرتضی‌وند، حسین پورستار، میرحسین ثروتمند، محمد احسانی، سیدوحید حسینی‌نامی، علی خیرخواه، مریم امینی قاضی‌جهانی، معصومه محمدپور، علی دلکاری، فرهود بحری‌کرمی، قربانعلی طاهرفر، شهرام علیزاده‌امنیه، محمد محمودی‌اصل، یونس مقدم‌ایوندی، محمدباقر وثوقی، محمد فرزین‌نیا، فرید میرخانی و مجید فتحی
سئانس ویژه بخش نکوداشت سینمای مستند آذربایجان شرقی، ساعت 16:15 تا 17:45 سالن شماره 3 در هفت روز برپایی جشنواره در پردیس سینمایی چارسو است.
تبریز 2018
با توجه به معرفی شهر «تبریز» به عنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام در سال 2018 که از این رویداد با عنوان TABRIZ 2018 یاد می‌شود، آیین «نکوداشت سینمای مستند آذربایجان شرقی» جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت که با حضور میهمانان برجسته‌ی ایرانی و جهانی و در روزهای منتهی به سال جدید میلادی (‌2018‌) برگزار خواهد شد، یکی از اولین برنامه‌هایی است که عظمت فرهنگی- هنری شهر تاریخی تبریز را به منصه ظهور می‌رساند.
مرور سینمای مستند جنوب، اصفهان، کرمان، آذربایجان شرقی و...
در سال‌های گذشته، جشنواره سینماحقیقت به نکوداشت و مرور «سینمای مستند جنوب»، «سینمای مستند اصفهان» و «سینمای مستند کرمان» پرداخته بود. تکریم استاد ناصر تقوایی و حسن بنی‌هاشمی در بخش سینمای مستند جنوب، زاون قوکاسیان، رضا مهیمن و محمود کیانی‌فلاورجانی در بخش سینمای مستند اصفهان، استاد منوچهر عسگری‌نسب و محمد اسلامی در بخش سینمای مستند کرمان، از برنامه‌های ویژه‌ی این بخش بوده است؛ ضمن این که در سال 94 هم آیین بزرگداشت «محمدرضا مقدسیان» و «مرتضی ندایی» دو چهره‌ی فقید سینمای مستند ایران با نمایش آثار منتخب این دو مستندساز در جشنواره سینماحقیقت برگزار شد.
پس از پایان جشنواره هم کاروان سینماحقیقت متشکل از اساتید، مدیران، مستندسازان، نامزدها و برگزیدگان جشنواره  و نمایندگان رسانه‌های جمعی عازم شهرهای آبادان، اصفهان و کرمان شده بودند.
*مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی، یازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را طی روزهای 19 تا 26 آذرماه 1396، با شعار «حقیقت بهترین راهنماست» که از فرمایشات حضرت علی(ع) است، در پردیس سینمایی «چارسو» شهر تهران برگزار خواهد کرد.
 
کد مطلب: 2840
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *