۰
يکشنبه ۵ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۹

سینماحقیقت و احساسی بزرگتر از عشق!

فیلم مستند «احساسی بزرگتر از عشق» تولید سال 2017 کشور لبنان به کارگردانی ماری ژیرمانوس صبا، از جمله آثار منتخب یازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت» است که در بخش مستندهای سیاسی [روزگار ما] روی پرده می‌رود.
سینماحقیقت و احساسی بزرگتر از عشق!
به گزارش روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، در خلاصه موضوع این فیلم مستند 98 دقیقه‌ای آمده است: «یک ماشین با بلندگوی روی سقف در حال حرکت به سمت جنوب لبنان است... پیرمردی خواستار پیوستن به تظاهراتی برای حمایت از برادران و خواهران خود شده که شرکت تنباکویی را اشغال کرده و توسط پلیس محاصره شده‌اند. این کلمات اشاره به رویدادهای سال 1973 دارد؛ تظاهراتی که توسط کشاورزان علیه انحصار زمینداران به انجام رسید و اعتصابی که برای شرایط کار بهتر کارگران در یک کارخانه شکلات‌سازی بیروت صورت گرفت... فیلمساز در این فیلم به دنبال یافتن عناصر گمشده و استراتژی‌هایی است که می‌تواند در مبارزات فعلی هم اعمال شود.»
ماری ژیرمانوس صبا متولد سال 1983 در شهر بوستون آمریکا و فارغ‌التحصیل مطالعات اجتماعی از دانشگاه هاروارد و مطالعات جغرافیایی از دانشگاه برکلی است. وی تا سال 2008 در یک برنامه هفتگی تلویزیونی در اکوادور مشغول کار بود و سپس به فیلمسازی روی آورد. اولین فیلم کوتاه ماری ژیرمانوس صبا «یادداشت برای بازگشت» است که در سال 2014 ساخته شد. وی در سال 2017 «احساسی بزرگتر از عشق» را کارگردانی کرد که اولین فیلم بلند او محسوب می‌شود. این فیلم در بخش مستندهای سیاسی جشنواره سینماحقیقت روی پرده می‌رود.
*مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی، یازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را طی روزهای 19 تا 26 آذرماه 1396، با شعار «حقیقت بهترین راهنماست» که از فرمایشات حضرت علی(ع) است، در پردیس سینمایی «چارسو» شهر تهران برگزار خواهد کرد.
 
کد مطلب: 2832
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *