۰
سه شنبه ۱۳ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۸

سینماحقیقت به خیابان مولوی می‌رود!

فیلم مستند «خیابان مولوی» به کارگردانی شهرام میراب‌اقدم بزودی آماده نمایش خواهد شد تا در اولین ایستگاه جشنواره‌ای، راهی دبیرخانه یازدهمین دوره جشنواره سینماحقیقت شود.
سینماحقیقت به خیابان مولوی می‌رود!
این فیلم مستند به بیان تاریخچه، بناها و معماری موجود در خیابان مولوی تهران می‌پردازد.
شهرام میراب‌اقدم پیرامون دلیل ساخت این مستند به خبرنگار روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت گفت: از زمانی که باستان‌شناسان در محله‌ی مولوی اسکلتی هفت هزار ساله یافتند که نشان از قدمت شهر تهران داشت، ایده ساخت این مستند به ذهن من رسید. زمانی که تولید این مستند آغاز شد هم متوجه دیدنی‌های بسیار این منطقه شدم که ارزش مستند شدن داشتند. 
وی ادامه داد: قدیمی‌ترین کلیساهای تهران که متعلق به دوران صفویه است، مدفن «سيدابوالقاسم» امام جمعه تهران در عهد محمدشاه و اوايل ناصرالدين‌شاه قاجار معروف به «بقعه سر قبر آقا»، کلیسای «تادئوس و بارتوقیمئوس مقدس» از قدیمی‌ترین کلیساهای تهران، یکی از سقاخانه‌های قدیمی مولوی و «سینما آرش» بخش‌هایی از جذابیت‌های به تصویر کشیده شده از خیابان مولوی در این فیلم مستند است.
این مستندساز با ابراز تاسف از نابودی بسیاری از بناهای تاریخی تهران قدیم خاطرنشان کرد: متاسفانه امروزه محله «سیداسماعیل» به معنای گذشته وجود ندارد یا مثلاً دیگر از «کوچه مرغی‌ها» که محل فروش حیوانات بوده خبری نیست؛ به همین دلیل چاره‌ای جز رجوع به تصاویر آرشیوی وجود ندارد.
گفتنی است که عوامل تولید فیلم مستند «خیابان مولوی» عبارتند از: نویسنده، کارگردان، تدوینگر و تهیه‌کننده: شهرام میراب‌اقدم؛ پژوهشگران: شهرام میراب‌اقدم و بهارک جنت‌مکان؛ تصویربرداران: عباس عسگری و فرداد سرپاک؛ صدابردار: عماد غفوری؛ مدیر تولید و هماهنگی: محمد عبدی‌زاده؛ عکاس: شاهین عبدی‌زاده؛ تهیه شده در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی؛ با مشارکت موسسه سینماشهر
 
کد مطلب: 2559
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *