۰
سه شنبه ۱۳ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۰

مستند «خط تماس» با موضوع شهر «حلب» برای جشنواره سینماحقیقت آماده می‌شود

مرتضی شعبانی از ساخت فیلمی با نام «خط تماس» به کارگردانی سعید صادقی و پیرامون موضوع سوریه خبر داد و گفت: امیدواریم این فیلم به جشنواره سینماحقیقت برسد.
مستند «خط تماس» با موضوع شهر «حلب» برای جشنواره سینماحقیقت آماده می‌شود
این تهیه‌کننده مستند در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت اظهار کرد: شهر حلب در شمال سوریه به دو نیم تقسیم شده بود. چهل درصدی که در دست نیروهای معارض بود و شصت درصدی که به دست نیروهای مردمی اداره می‌شد. «خط تماس» روایت زندگی آدم‌هایی است که محل زندگی‌شان در «خطوط تماس» است. ما تلاش کردیم زندگی سخت و مشقت باری را که مردم در این منطقه دارند، به تصویر بکشیم.
وی ادامه داد: تولید این فیلم به اتمام رسیده و در حال حاضر در حال تدوین اولیه روی کاغذ و ترجمه برخی راش‌ها هستیم تا با اتمام مراحل پیش از تدوین، آن را به تدوین‌گر بسپاریم. تدوین این فیلم مانند «کویرس؛ وطن کوچک من» کار دشواری است و ما تلاش داریم پیش از برگزاری یازدهمین دوره جشنواره سینماحقیقت، این فیلم آماده نمایش شود.
شعبانی با اشاره به فیلمبرداری این مستند در مدت زمان یک سال و نیم اظهار کرد: فیلمبرداری مستند «خط تماس» در چند مرحله انجام شد. اواخر تابستان سال 94 که موضوع حلب بین‌المللی شد و شهر حلب به دست مسلمانان افتاد، سفری به اتفاق کارگردان به این شهر داشتیم تا از نزدیک با وضعیت مردم شهر آشنا شویم. در حال تحقیق درباره‌ی این سوژه بودیم که خبر آزادی «کویرس» را شنیدیم  و به این ترتیب «کویرس؛ وطن کوچک من» پیش از «خط تماس» ساخته شد.
گفتنی است: «کویرس؛ وطن کوچک من» یکی از 11 مستند منتخب سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر بود.
 
کد مطلب: 2552
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *