یک لقمه خواب پناهندگان ایرانی در جشنواره سینماحقیقت
تاریخ دف به روایت بیژن کامکار در سینماحقیقت
پدر اینترنت ایران به سینماحقیقت می‌آید!
«سینماحقیقت» و کیارستمی ادامه دارد...
مستند معروف‌ترین قاضی جنایی ایران متقاضی حضور در جشنواره سینماحقیقت شد
 
 
 
 
Share/Save/Bookmark
سه شنبه ۱۳ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۰

آپاراتچی در راه سینماحقیقت

فیلمبرداری مستند «آپاراتچی، سینما، نگاتیوهای سوخته» به کارگردانی امیرحسین گوران ادامه دارد و قرار است این اثر برای حضور در یازدهمین جشنواره سینماحقیقت آماده شود.
 
مستند «آپاراتچی، سینما، نگاتیوهای سوخته» حکایتی از دوران زندگی چند آپاراتچی قدیمی سینما است که به بیان دغدغه‌ها و خاطرات تلخ و شیرین خود می‌پردازند. علاوه بر خاطرات آپاراتچی‌های سینما، در این مستند با مسعود کیمیایی، فریدون جیرانی، فرامرز قریبیان، علیرضا رئیسیان، ناصر تقوایی و ناصر ملک‌مطیعی گفت‌و‌گوهایی پیرامون تاریخ سینمای نگاتیو انجام خواهد شد.
نورالله اکبری «معروف به نوری»، اکبر رستم‌زاده «معروف به اکبر آسیا» و منصور ابراهیمی «معروف به منصور کاپری» از جمله شیفته‌های سینما و آپاراتچی‌هایی هستند که در این مستند به روایت خاطرات خود می‌پردازند.
فیلمبرداری این مستند دی ماه سال گذشته آغاز شده و تولید آن مرداد 96 به پایان می‌رسد تا گوران با این مستند مهیای حضور در یازدهمین جشنواره سینماحقیقت شود.
عوامل تولید این مستند عبارتند از: پژوهشگر، کارگردان و تهیه‌کننده: امیرحسین گوران، فیلمبرداران: امیرحسین گوران و سیاوش مزروعی، صدابردار: مجید کریمیان
گفتنی است که امیرحسین گوران همزمان ساخت مستند «روایتی از زندگی سعدی افشار» را نیز در دست تولید دارد. این فیلم در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی تهیه می‌شود.
 
 
کد مطلب: 2555