به گزارش ارتباطات و اطلاع رسانی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، مدیرعامل موسسه سینمایی جانبازان که در پردیس سینمایی چارسو حضور داشت گفت: هیچ سوژه فیلمی به تنهایی نمی‌تواند به موفقیت برسد، پس باید تمام عوامل تاثیرگذار در به موفقیت رسیدن فیلم را بررسی و تحلیل کنیم.
 

علیرضا سربخش کارشناس فرهنگی، مدیرعامل موسسه سینمایی جانبازان و از اعضای هیات منصفه مطبوعات در حاشیه حضور در پانزدهمین جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت» درباره حال و هوای این دوره  از جشنواره گفت: نمی‌توانم به شکل منصفانه و نهایی درباره فیلم‌های حاضر در جشنواره قضاوت کنم. بعضی از آن‌ها به خوبی روایت می‌شوند و تلاش و کوشش را به نمایش می‌گذارند و برخی دیگر سیاه‌نمایی می‌کنند.
 

او تاکید کرد: کارگردان‌ها به کپی‌برداری از یکدیگر پرداخته‌اند و تفکر و اندیشه کمبود اصلی سینمای ما به‌شمار می‌رود، من با دیدن فیلم‌ها به سراغ این مساله می‌روم. کارگردانی و روایت در فیلمی مهم و امتیاز است که بتواند از تکرار و ظواهر دوری کرده به درون شخصیت‌ها نزدیک شود. سینمایی دارای ارزش است که کارگردانش نگاه منحصر به فرد خود را داشته باشد.
 

سربخش در پایان تصریح کرد: گمشده‌ سینمای ایران، تفکر و نگاه خالص است. کپی برداری از بزرگان سینمای داستانی و مستند توسط نسل تازه در آینده، سینمای ما را نحیف خواهد کرد. 


پانزدهمین بین المللی «سینماحقیقت» به دبیری محمد حمیدی مقدم از 18 آذرماه شروع شده و تا 25 آذرماه ادامه دارد.